Հայ դիրքապահները, անհրաժեշտության դեպքում, իրականացնում են կանխարգելիչ գործողություններ 12/05/2015   10:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հակառակորդը շարունակում է ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային և ականանետային զինատեսակներ:
Ինչպես հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը, դեկտեմբերի 4-ին և լույս 5-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 110 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /29 արկ/, 82 /82 արկ/ միլիմետրանոց ականանետերից, ՀԱՆ-17 /8 արկ/, ՌՊԳ-7 /1 արկ/ և «Մուխա» տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1600 կրակոց:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերը վստահորեն վերահսկում են ողջ առաջնագիծը և անհրաժեշտության դեպքում իրականացնում կանխարգելիչ գործողություններ:

Азербайджан продолжает интенсивно нарушать режим прекращения огня – Минобороны НКР 12/05/2015   10:56  |  Лента новостей
Азербайджанская сторона продолжает интенсивно нарушать режим прекращения огня с использованием стрелкового оружия различных калибров и минометов, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
Противник 4 декабря и в ночь на 5 декабря нарушил режим прекращения огня около 110 раз. За указанное время по позициям Армии обороны было произведено более 1600  выстрелов из огнестрельного оружия различных калибров, а также выпущено 29 снарядов из 60 мм и 82 снаряда - из 82 мм минометов, а также 8 снарядов из гранатометов АГС-17, 1 снаряд – из РПГ-7 и “Муха”.
“Передовые подразделения Армии обороны НКР уверенно контролируют ситуацию по всему периметру линии соприкосновения и при необходимости прибегают к превентивным мерам”, - говорится в сообщении.