Հակառակորդի դիվերսիոն-հետախուզական հարձակման արդյունքում պարտադիր ժամկետային զինծառայողի զոհվելու դեպքով գործ է հարուցվել 12/04/2015   12:59  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Զինվորական քննչական գլխավոր վարչության Երրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ հակառակորդի կողմից հայ զինծառայողի սպանության դեպքի առթիվ։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
04.12.2015թ.՝ ժամը 04:30-ի սահմաններում, հակառակորդի դիվերսիոն-հետախուզական խումբը հարձակում է իրականացրել N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական հենակետերի ուղղությամբ: Մարտական գործողությունների արդյունքում ստացած հրազենային վնասվածքներից զոհվել է պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Էրիկ Էդիկի Գրիգորյանը:
Երրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով, կազմակերպված խմբի կողմից, շատերի կյանքի համար վտանգավոր եղանակով սպանություն կատարելու դեպքի առթիվ։

Уголовное дело возбуждено по факту убийства азербайджанскими диверсантами армянского военнослужащего 12/04/2015   13:26  |  Актуальная тема
Уголовное дело  возбуждено по факту убийства противником армянского военнослужащего, сообщает пресс-служба Следственного комитета.
Дело заведено третьим гарнизонным следственным отделом Главного военного следственного управления.
4 декабря 2015 года, около 04:30 диверсионно-разведывательная группа противника предприняла атаку в направлении боевых опорных пунктов оборонительного участка N-воинской части. От полученных в результате боевых действий огнестрельных ранений  погиб солдат срочной службы, рядовой Эрик Эдикович Григорян.
“Третьим гарнизонным следственным отделом возбуждено уголовное дело по факту убийства, совершенного организованной группой по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма способом, опасным для жизни многих людей. Ведется предварительное расследование”, - говорится в сообщении.