Աշոտյանի հաղորդաշարը` քարոզչության խախտում 12/04/2015   12:07  |  Սահմանադրական բարեփոխումներ
«Իրավունքի Եվրոպա» միավորում ՀԿ-ն սահմանադրական ոփոխությունների քարոզչության խախտման դեպքեր է արձանագրել` մասնավորապես հեռուսատատեսությամբ իրականացվող քարոզչության ընթացքում:
Այս մասին այսօր «Հանրաքվեի նախապատարաստական փուլի գնահատում» թեմայով կազմակերպված քննարկմանն ասաց ՀԿ նախագահ Լուսինե Հակոբյանը:
Նա մասնավորապես նշեց Հանրային հեռուստաընկերության «Տելեդեբատ» հաղորդաշարը` հիշեցնելով, որ այն վարում է ԿԳ նախարար, ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը:
«Մինչդեռ, «ոչ»-ի կողմնակից որևէ քաղաքական ուժի ներկայացուցչի նման հաղորդում վարելու հնարավորություն չի տրվում»,- ասաց Լուսինե Հակոբյանը:
Հաջորդ դիտարկումը վերաբերում է հեռուստատեսային քննարկումներին, որոնց վարողները, ըստ ՀԿ-ի, «դրսևորում են ակնհայտ կողմնակալություն, ինչը երևում է նրանց ձևակերպած հարցերից, իսկ եզրափակիչ խոսքը տրվում է ՀՀԿ-ական ներկայացուցչին»:
Ի դեպ, «Իրավունքի Եվրոպա» միավորում ՀԿ-ն հանրաքվեն վերահսկելու համար հատուկ hanraqve.com կայք է ստեղծել, որտեղ քաղաքացին կարող է գտնել քաղաքից բացակայող իր ծանոթներին ու ՀԿ-ին հայտնելով նրա տվյալները՝ թույլ չտալ հնարավոր չարաշահումներ` բացառելով կեղծ քվեարկության դեպքերը:
09:08 04/12/2015  |  ՄամուլԱյսօր սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեի քարոզչության վերջին օրն է. «Ժողովուրդ»
09:20 03/12/2015  |  ՄամուլԹվային եթեր դիտելու հնարավորություն տվող սարքը ինչու՞ են հիմա սկսել բաժանել բնակիչներին. «Ժողովուրդ»
14:37 30/11/2015  |  Սահմանադրական բարեփոխումներՀանրաքվեի քարոզչության վրա առավել ծախսել է ՀՀԿ-ն. ՕԵԿ-ը դեռ չի շտապում
09:35 28/11/2015  |  ՄամուլՄարզպետներից ամենաակտիվ «Այո»-ի քարոզիչը Կոտայքի մարզպետն է. «Չորրորդ իշխանություն»
14:19 27/11/2015  |  Սահմանադրական բարեփոխումներՀանրաքվեից մոտ 10 օր առաջ հանրության շրջանում դեռևս հարցեր կան. ԲՀԿ-ն Տավուշի մարզում էր
13:41 25/11/2015  |  Սահմանադրական բարեփոխումներՀանրաքվեի մասին ընտրողների ծանուցումը կարժենա 200 մլն. 620 հազար դրամ
09:11 25/11/2015  |  ՄամուլԵրեկ Երևանի տարբեր համայնքներում սկսել է ընտրակաշառքի բաժանման ցործընթաց. «Չորրորդ իշխանություն»
17:32 24/11/2015  |  Սահմանադրական բարեփոխումներԱհազանգեր տեղամասային հանձնաժողովների անդամներից` նրանց նկատմամբ կիրառվող ճնշումների վերաբերյալ. ՀԱԿ-ի և «Ժառանգության» հայտարարությունը
17:56 22/11/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՍահմանադրական փոփոխություններն առաջարկում են անցնցում իշխանափոխություն իրականացնելու իրավական ճանապարհ. ԲՀԿ
09:06 21/11/2015  |  ՄամուլՀորդորել է բոլոր ՀՀԿ-ականներին մի կողմ դնել հակասությունները և միավորվել հանուն «այո»-ի. «Հրապարակ»

Телепередачу Ашотяна сочли случаем нарушения в ходе агиткампании к референдуму по изменениям в Конституцию Армении 12/04/2015   12:39  |  Конституционные реформы
Общественная организация “Объединение Европа права” зафиксировала случаи нарушения в ходе агиткампании к референдуму изменениям в Конституцию Армении.
Об этом на организованном в пятницу обсуждении на тему “Оценка подготовительного этапа референдума” заявила председатель общественной организации Лусине Акопян.
Она, в частности, указала на транслируемую в эфире Общественного телевидения программу “Теледебаты”, напомнив, что ее ведет министр образования и науки, заместитель председателя правящей Республиканской партии Армении Армен Ашотян.
“Между тем никому из противников реформы Основного закона не предоставлена возможность вести подобную телепередачу”, - заявила Лусине Акопян.
Следующее замечание касалось теледискуссий. По мнению представителей общественной организации, ведущие теледебатов, судя по сформулированным ими вопросам, вели себя явно предвзято, а заключительное слово предоставлялось представителю РПА.
“Объединение Европа права” создало специальный сайт(hanraqve.com), где граждане могут найти информацию о своих знакомых, находящихся за пределами республики, и, сообщив их данные общественной организации, пресечь возможные злоупотребления и исключить случаи фальсификаций.
12:17 04/12/2015  |  Актуальная темаОбнародованы окончательные списки лиц, имеющих право на участие в референдуме по изменениям в Конституцию Армении
12:39 30/11/2015  |  Актуальная темаНа референдум будет вынесена новая Конституция, а не изменения в нее – правозащитница