Ոստիկանությունը հրապարակել է ՀՀ Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեին մասնակցելու իրավունք ունեցող անձանց վերջնական ցուցակները 12/04/2015   11:52  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգրքով սահմանված կարգով և ժամկետում հրապարակվել են ՀՀ Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեին մասնակցելու իրավունք ունեցող անձանց ցուցակները:
Ցուցակները փակցված են հանրաքվեի տեղամասերում: Դրանք տեղադրված են նաև ՀՀ ոստիկանության www.police.am պաշտոնական կայքում՝ ներբեռնելու հնարավորությամբ` www.police.am/Hanraqve:
Եթե բնակչության պետական ռեգիստրում ՀՀ քաղաքացին ունի հաշվառում և ընդգրկված չէ հանրաքվեին մասնակցելու իրավունք ունեցող անձանց ցուցակներում, կարող է մինչև քվեարկության ավարտը դիմում ներկայացնել հաշվառման վայրի տարածքային անձնագրային ծառայություն՝ ընտրողների ցուցակում ընդգրկված չլինելու մասին տեղեկանք ստանալու համար:
Այս մասին հայտնում է ոստիկանության լրատվական ծառայությունը:
14:22 27/11/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՀանրապետության Նախագահն ընդունել է ՀՀ գլխավոր դատախազին
13:34 27/11/2015  |  Ընտրական իրավունքՀանրաքվեին դիտորդական առաքելություն կիրականացնեն 3006 տեղական և 100-ից ավել միջազգային դիտորդներ
12:04 26/11/2015  |  Սահմանադրական բարեփոխումներԼեւոն Տեր-Պետրոսյան. Սահմանադրական հանրաքվեն՝ անկանխատեսելի հետևանքներով հղի արկածախնդրություն. Ilur.am
11:42 26/11/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀՀ ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված ընտրողների թիվը կազմում է 2.551.682

Обнародованы окончательные списки лиц, имеющих право на участие в референдуме по изменениям в Конституцию Армении 12/04/2015   12:17  |  Актуальная тема
Полиция Армении опубликовала окончательные списки лиц, имеющих право на участие в референдуме по изменениям в Конституцию.
Списки вывешены на избирательных участках, их можно найти также на официальном сайте Полиции РА www.police.am, с возможностью скачивания www.police.am/Hanraqve
“Граждане Республики Армения, состоящие на учете в государственном регистре населения, но не включенные в списки лиц, имеющих право на участие в Референдуме, до завершения голосования вправе подать заявление в территориальную паспортную службу по месту регистрации для получения справки об отсутствии себя в списке избирателей”, - говорится в сообщении Полиции РА.
12:39 30/11/2015  |  Актуальная темаНа референдум будет вынесена новая Конституция, а не изменения в нее – правозащитница
16:29 27/11/2015  |  Избирательное право Миссия наблюдателей СНГ на референдуме по реформе Конституции Армении приступила к работе
15:59 27/11/2015  |  Лента новостейПрезидент Армении обсудил с генпрокурором вопросы проведения референдума по реформе Конституции
14:08 27/11/2015  |  Избирательное правоЗа референдумом по реформе Конституции Армении проследят свыше 3 тыс. местных и более ста международных наблюдателей