Գյումրիում ամուսինների վրա հարձակվել են կացնով և դանակով զինված անձինք 12/03/2015   23:01  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Այսօր առավոտյան` ժամը 10:30-ից 11:00-ն ընկած ժամանակահատվածում ավազակային հարձակում է տեղի ունեցել Գյումրիում, Բեզիկյան ամուսինների նկատմամբ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ քննչական կոմիտեի ֆեյսբուքյան էջը:
Նախնական տվյալներով` դիմակավորված անձինք զինված են եղել դանակով ու կացնով, մուտք են գործել Բեզիկյան ամուսինների բնակարան, դանակով հարվածել ամուսնուն, ապա կպչուն ժապավենով, թելով և գլխաշորով կապել վերջինիս ու նրա կնոջ ձեռքերը: Ամուսինների կյանքի համար վտանգավոր բռնություն գործադրելու սպառնալիքով առերեւույթ հանցագործություն կատարած անձինք հափշտակել են ոսկյա զարդեր, կանխիկ գումար եւ դեպքի վայրից դիմել փախուստի: Ամուսիններին պատճառվել է մոտ 3 միլիոն 500 հազար դրամի վնաս:
Դեպքի առթիվ Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ`ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (ավազակություն` առանձնապես խոշոր չափերի գումար հափշտակելու նպատակով):
Մշակվել է քննչական պլան, ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ` առերեւույթ հանցագործություն կատարած անձանց ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ:
18:14 03/12/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԴարակերտ գյուղում դիմակավորված և զինված անձինք առանձնապես խոշոր չափերի գումար են հափշտակել

Вооруженные люди в масках напали на семейную пару в Гюмри 12/04/2015 11:30 | Актуальная тема
Разбойное нападение совершено накануне утром на дом четы Безикянов в городе Гюмри, сообщается на официальной странице Следственного комитета Армении в соцсети Фейсбук.
Неизвестные в масках, вооруженные, по предварительным данным, топором и ножом, проникли в дом к Безикянам, ударили ножом мужчину, а затем, связали ему и его супруге руки при помощи скотча, веревки и косынки. Предполагаемые преступники, угрожая применением опасного для жизни насилия, похитили золотые украшения, деньги и скрылись с места происшествия. Сумма причиненного супругам ущерба составила 3 млн. 500 тыс.драмов.
"По данному факту следственным управлением по Ширакской области возбуждено уголовное дело по пункту 1 части 3 статьи 175 Уголовного кодекса РА(Разбой, в целях хищения имущества в особо крупных размерах).Разработан план следственных действий, предпринимаются следственные действия, направленные на установление личностей предполагаемых преступников", - говорится в сообщении.