Մինսկի խմբի համանախագահները ԼՂ հիմնահարցը քննարկել են Հարլեմ Դեզիրի հետ 12/03/2015   10:34  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Ջեյմս Ուորլիքը (ԱՄՆ), Իգոր Պոպովը (Ռուսաստան) և Պիեր Անդրյուն (Ֆրանսիա) Բելգրադում հանդիպել են Ֆրանսիայի եվրոպական հարցերի պետքարտուղար Հարլեմ Դեզիրին՝ քննարկելու Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման հարցը: Այս մասին «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում գրառում է կատարել Ուորլիքը:
«Ուրախ եմ Բելգրադում ԵԱՀԿ նախարարական խորհրդի նիստի շրջանակում հանդիպել Ֆրանսիայի եվրոպական հարցերի պետքարտուղար Հարլեմ Դեզիրին՝ քննարկելու ԼՂ հակամարտությունը խաղաղ ճանապարհով կարգավորելու հարցը: Մենք կաշխատենք միասին»,- նշել է Ուորլիքը:
ԵԱՀԿ անդամ պետությունների արտգործնախարարների 22-րդ խորհրդին մասնակցելու նպատակով արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը դեկտեմբերի 3-4-ը կլինի Բելգրադում։ Էդվարդ Նալբանդյանը ևս կհանդիպի ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ։

Сопредседатели МГ ОБСЕ обсудили с госсекретарем Франции по евровопросам карабахское урегулирование 12/03/2015 11:12 | Актуальная тема
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ Игорь Попов (Россия), Пьер Андрие (Франция) и Джеймс Уорлик (США) на встрече с госсекретарем Франции по европейским вопросам Харлемом Дезиром в Белграде обсудили карабахское урегулирование. Об этом в своем микроблоге Twitter сообщил Джеймс Уорлик.
“Рад встретиться в Белграде с госсекретарем Франции по европейским вопросам Харлемом Дезиром для проведения переговоров по мирному урегулированию карабахской проблемы. Мы будем работать вместе”, - отметил Уорлик.
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян будет находиться 3-4 декабря в Белграде для участия 22-м заседании Совета глав МИД государств-членов ОБСЕ. Эдвард Налбандян также встретится с сопредседателями МГ ОБСЕ.