Տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1000 կրակոց 12/02/2015 10:38 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Դեկտեմբերի 1-ին և լույս 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 60 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1000 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերը հիմնականում հավատարիմ են մնացել հրադադարի պահպանման ռեժիմին և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Азербайджанская сторона нарушила режим прекращения огня порядка 60 раз – Минобороны НКР 12/02/2015   10:46  |  Актуальная тема
Азербайджанская сторона 1-го декабря и в ночь на 2-е декабря нарушила режим прекращения огня на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения порядка 60 раз, сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
За указанное время по позициям Армии обороны НКР было произведено более 1000 выстрелов из стрелкового оружия различных калибрoв.
“Передовые подразделения Армии обороны НКР в основном оставались приверженными соблюдению режима перемирия и продолжали уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу”, - говорится в сообщении.