Բողոքի ակցիայի մասնակիցները գիշերել են բաց երկնքի տակ 12/02/2015   10:05  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
«Նոր Հայաստանի» կազմակերպած հանրահավաքին ու երթին հաջորդած նստացույցն Ազատության հրապարակում շարունակվել է ամբողջ գիշեր: Հրապարակում գիշերն անցկացրած նստացույցի անդամները գիշերել են բաց երկնքի տակ, քանի որ, հիշեցնենք, երեկ ոստիկանությունն արգելել էր վրաններ տեղադրել:
Հիշեցնենք՝ երեկ՝ ժամը 18-ին, մեկնարկած հանրահավաքում «Հիմնադիր խորհրդարանի» նախագահ Ժիրայր Սեֆիլյանը հայտարարել էր, որ հեղափոխությունն սկսված է և կոչ էր արել մնալ մինչև վերջնական հաղթանակ:
Նշենք, որ այսօր ևս ընդդիմության միասնական շտաբի շուրջօրյա բողոքի ակցիան օրինական է:
Հավելենք, որ հավաքի կազմակերպիչներն առայժմ չեն հայտարարել իրենց հետագա անելիքներն ու քայլերը:
«Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը երեկ հայտարարել էր, որ այսօր կեսօրին կհանդիպեն լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներին` ներկայացնելու տեղի ունեցած իրադարձություններն ու առաջիկա ծրագրերը:

Участники бессрочного митинга в центре Еревана провели ночь под открытым небом 12/02/2015 10:21 | Актуальная тема
Участники митинга оппозиции против конституционной реформы в Армении, заявившие накануне о начале бессрочной сидячей манифестации на Площади Свободы в Ереване, провели ночь под открытым небом.
Полиция Армения запретила устанавливать палатки.
Напомним, один из организаторов акции протеста Жирайр Сефилян на вчерашнем митинге оппозиции заявил о начале революции и призвал бороться до победного конца.
Отметим, что круглосуточная акция оппозиции санкционирована.
Оппозиционный фронт общественного спасения “Новая Армения” протестует против реформы Конституции, предусматривающей переход к парламентской форме правления.Участники акции требуют также отставки действующей власти.