Ավտոբուսում գողացված բանկային պլաստիկ քարտով գումար է կանխիկացրել. որոնվում է լուսանկարներում պատկերված անձը (Լուսանկարներ) 12/02/2015 17:36 | Քրեական խրոնիկոն
Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով միջոցներ են ձեռնարկվում՝ պարզելու թիվ 27 երթուղային ավտոբուսում կատարված գողության հանգամանքները, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը։
Ինչպես տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2015 թվականի հոկտեմբերի 6-ին առերևույթ հանցագործություն կատարած անձը երթուղային ավտոբուսի մեջ հափշտակել է քաղաքացու դրամապանակը, որի մեջ եղել է գումար, բանկային քարտ։ Քննությամբ պարզվել է, որ գողացված քարտով նույն օրը կանխիկացվել է քաղաքացու հաշվեհամարում առկա գումարը՝ պատճառելով զգալի չափի գույքային վնաս:
Դեպքի առթիվ Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
Քննության ընթացքում ստացվել են բանկոմատի վրա տեղակայված անվտանգության տեսախցիկների՝ տվյալ օրվա տեսագրությունները, որտեղ երևում է կանխիկացման գործարք կատարող երիտասարդը:
Դեպքի բոլոր հանգամանքների բազմակողմանի, օբյեկտիվ, լրիվ հետազոտումն ապահովելու նպատակով միջոցներ են ձեռնարկվում՝ նշված երիտասարդի ինքնությունը պարզելու և հայտնաբերելու ուղղությամբ։

В Ереване разыскивается подозреваемый в обналичивании денег с украденной банковской карты(фото) 12/02/2015 18:19 | Криминальная хроника
Следственный комитет Армении предпринимает меры по установлению обстоятельств кражи в автобусе маршрута №27 в Ереване и личности предполагаемого преступника, сообщается на официальном сайте ведомства.
Как отмечается в сообщении СК, 6 октября 2015 года предполагаемый преступник украл у гражданина бумажник, в котором были деньги и банковская карта. Кража была совершена в маршрутном автобусе. Следствием установлено, что в тот же день сумма с украденной банковской карты была обналичена.
По данному факту следственным отделом СК Армении по административным районам Кентрон и Норк-Мараш возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 177 Уголовного кодекса РА.
Следствием были получены записи с камер видеонаблюдения, установленных на банкомате, на которых видно, как молодой человек обналичивает сумму.
"С целью обеспечения всестороннего, объективного и полного исследования всех обстоятельств инцидента предпринимаются меры по установлению личности указанного молодого человека и его розыску”, - говорится в сообщении.
СК просит всех, кто располагает информацией о запечатленном на фотографии мужчине или его местонахождении, сообщить об этом в следственный отдел Следственного комитета РА по ереванским административным районам Кентрон и Норк-Мараш или ближайший отдел полиции.