Պաշտպանության նախարարության պատվիրակությունը Հունաստանում է 12/01/2015   17:02  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության և Հունաստանի Հանրապետության ազգային պաշտպանության նախարարության միջև ռազմական համագործակցության շրջանակներում նոյեմբերի 30-ին Հունաստանի Հանրապետություն է այցելել ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության վարչության պետ Լևոն Այվազյանի գլխավորած պատվիրակությունը: Այս մասին հայտնում է ՊՆ լրատվական ծառայությունը:
Այցի ընթացքում Լևոն Այվազյանը հանդիպումներ է ունեցել Հունաստանի ազգային պաշտպանության գլխավոր շտաբի ռազմավարության և քաղաքականության դիրեկտորատի տնօրեն, դեր-ծովակալ Իոաննիս Պավլոպուլոսի և միջազգային համագործակցության վարչության պետ, բիգադի գեներալ Միլտիադիս Գրիլակիսի հետ:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի Հանրապետության և Հունաստանի Հանրապետության միջև ռազմական համագործակցության զարգացմանը և խորացմանը, տարածաշրջանում տիրող իրավիճակին վերաբերող և երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:
Այցի արդյունքում ստորագրվել է Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության և Հունաստանի Հանրապետության ազգային պաշտպանության նախարարության միջև ռազմական համագործակցության 2016 թվականի ծրագիրը:

Минобороны Армении и Греции подписали программу военного сотрудничества на 2016 год 12/01/2015   17:46  |  Лента новостей
Министерство обороны Армении и Министерство национальной обороны Греции подписали в понедельник программу военного сотрудничества на 2016 год, сообщает пресс-служба оборонного ведомства РА.
Подписание документа состоялось по итогам визита возглавляемой начальником управления оборонной политики МО Армении Левоном Айвазяном армянской делегации в Грецию.
В ходе визита Левон Айвазян встретился с руководителем директората по стратегическим и политическим вопросам Генштаба национальной обороны Греции контр-адмиралом Иоаннисом Павлопулосом и руководителем департамента по вопросам международного сотрудничества Милтиадисом Грилакисом.
В ходе встреч стороны обсудили ряд вопросов, касающихся развития и углубления стратегического сотрудничества между Арменией и Грецией и царящей в регионе ситуации, а также другие обоюдоинтересные вопросы.