Նախագահը ցավակցական հեռագիր է հղել Էլդար Ռյազանովի մահվան կապակցությամբ 11/30/2015 17:48 | ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Էմմա Աբայդուլլինային՝ ամուսնու՝ Էլդար Ռյազանովի մահվան կապակցությամբ: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
«Ցավով տեղեկացա աշխարհահռչակ կինոռեժիսոր, սցենարիստ, պոետ, դրամատուրգ և մանկավարժ, բոլորի կողմից սիրված Էլդար Ալեքսեի Ռյազանովի մահվան մասին:
Բազմաթիվ սերունդներ են դաստիարակվել Էլդար Ռյազանովի՝ սիրված և հայտնի ֆիլմերում արտացոլված բարոյաարժեքային կողմնորոշիչներով, որոնք, տասնամյակներ անց էլ չեն կորցրել իրենց արդիականությունն ու արժեքը:
Արվեստի մեծանուն գործչի վախճանը մեծ կորուստ է համաշխարհային կինեմատոգրաֆիայի համար:
Խնդրում եմ ընդունել իմ խորը ցավակցությունը՝ Ձեզ և Ձեր ընտանիքին պատուհասած վշտի կապակցությամբ»,-ասված է Հանրապետության Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Президент Армении выразил соболезнования в связи с кончиной Эльдара Рязанова 11/30/2015   18:47  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян выразил соболезнования супруге Эльдара Рязанова - Эмме Абайдуллиной в связи с кончиной режиссера, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
“С болью узнал весть о кончине кинорежиссера, сценариста, поэта, драматурга и педагога, всеми любимого Эльдара Рязанова.
Многие поколения воспитывались на морально-ценностных ориентирах, нашедших отражение в полюбившихся и известных фильмах Эльдара Рязанова, которые не потеряли своей ценности и актуальности и десятилетия спустя. Кончина великого деятеля искусства - большая потеря для мирового кинематографа.
“Прошу принять мои глубокие соболезнования в связи с постигшим Вас и Вашу семью горем”, - говорится в телеграмме соболезнования.