Կապանում սպանված տղամարդու տանից կացին և մուրճ են հայտնաբերել՝ արնանման հետքերով 11/30/2015   13:35  |  Քրեական խրոնիկոն
Կապան քաղաքում 76-ամյա տղամարդու սպանության դեպքով «Փաստինֆո»-ին նոր մանրամասներ է հայտնի դարձել:
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, թոշակառու տղամարդու դին հայտնաբերվել է իր տանը՝ բազմոցի վրա պառկած վիճակում՝ գլխի շրջանում վնասվածքներով:
Մեր տեղեկություններով՝ տարեց ամուսինների տանից՝ մահճակալի տակից, հայտնաբերվել է կացին և մուրճ՝ արնանման  հետքերով: Նմանատիպ հետքեր հայտնաբերվել են նաև սպանվածի կնոջ հողաթափերի վրա:
Սպանված տղամարդը բնակվել է  64-ամյա կնոջ հետ, ով հոգեկան առողջության հետ կապված խնդիրներ ունի և հաշվառված է «Սյունիքի մարզային նյարդահոգեբուժական դիսպանսեր»-ում:
ՀՀ քննչական կոմիտեից տեղեկացանք, որ փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Սպանվածի կինը ձերբակալվել է:

Стали известны новые подробности убийства пенсионера в армянском Капане 11/30/2015   13:52  |  Криминальная хроника
ИА “Фактинфо” стали известны новые подробности убийства 76-летнего пенсионера в городе Капан на юге Армении.
Ранее агентство сообщило, что труп пожилого мужчины с ранами в области головы был обнаружен  в его собственном доме. Мужчину нашли лежащим на диване.
Под кроватью были обнаружены топор и молоток со следами, похожими на кровь. Аналогичные следы были также под тапочками жены.
Убитый проживал с 64-летней супругой, у которой были проблемы с психикой. Женщина состоит на учете в Сюникском областном психоневрологическом диспансере.
Как сообщили в Следственном комитете Армении, по данному факту возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104 Уголовного кодекса РА. Жена убитого пенсионера задержана. Назначены судебно-медицинская и судебно-биологическая экспертизы.