Անցնող շաբաթվա ընթացքում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 6000 կրակոց 11/28/2015   14:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, նոյեմբերի 22-ից 28-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 300 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 6000 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:

За минувшую неделю Азербайджан нарушил режим перемирия порядка 300 раз - Минобороны НКР 11/28/2015   14:50  |  Лента новостей
По оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, в период с 22-го по 28-е ноября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано порядка 300 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
За указанный период противник произвел по позициям Армии обороны НКР более 6000 выстрелов из стрелкового оружия разных калибров, а также из гранатомета типа РПГ-7.
“Передовые подразделения Армии обороны владеют оперативно-тактической ситуацией на передовой и продолжают уверенно нести боевое дежурство”, – говорится в сообщении.