Ռուսաստանի գործողությունների արդյունքում խախտվել է «Իսլամական պետության» ենթակառուցվածքը 11/27/2015   00:23  |  Միջազգային լրահոս
Սիրիայում Ռուսաստանի զինված ուժերի գործողությունների արդյունքում խախտվել է «Իսլամական պետության» ենթակառուցվածքը, խարխլել ահաբեկիչների ֆինանսական բազան: Նման հայտարարությամբ է հանդես եկել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը:
«Խախտվել է ռազմական եւ կառավարման ենթակառուցվածքների համակարգը, էականորեն խախտվել է ֆինանսական բազան, առաջնահերթ նկատի ունեմ  նավթի ստվերային վաճառքը, որը ահաբեկիչներին եւ նրանց հովանավորներին մեծ եկամուտներ էր բերում», - ասել է Պուտինը` Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլլանդի հետ բանակցությունների ավարտին:
Սեպտեմբերի 30-ից Ռուսաստանը Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադի խնդրանքով ավիահարվածներ է հասցնում «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման օբյեկտների եւ բազաների վրա:
22:56 24/11/2015  |  Միջազգային լրահոսԻսլամական պետությունը ստանձնել է պատասխանատվությունը Սինայում ահաբեկչական ակտերի համար
22:22 23/11/2015  |  Միջազգային լրահոսՌուսաստանը կշարունակի օգտագործել Կասպից ծովի վերեւի օդային տարածքը` «Իսլամական պետության» դեմ պայքարում. Պուտին
00:42 15/11/2015  |  Միջազգային լրահոսԱվիահարված է հասցվել «Իսլամական պետություն» խմբավորման Լիբիայում գտնվող առաջնորդների բազաների վրա
18:12 14/09/2015  |  Միջազգային լրահոսԱհաբեկիչները Սիրիայում աճող բամբակը վաճառում են Թուրքիային
17:32 31/08/2015  |  Միջազգային լրահոս«Իսլամական Պետությունը» սեփական ոսկեդրամն է հատել
14:02 26/06/2015  |  Միջազգային լրահոս«Իսլամական պետություն» խմբավորման գրոհայինները քուրդ մարտիկների կերպարանքով ներխուժել են Կոբան
13:24 25/05/2015  |  Միջազգային լրահոսՊալմիրա քաղաքում սպանվել է 400 անմեղ քաղաքացի
20:06 20/05/2015  |  Միջազգային լրահոս«Իսլամական պետություն» խմբավորումը գրավել է Սիրիայի Պալմիրա հնագույն քաղաքի մի մասը
18:07 17/05/2015  |  Միջազգային լրահոսԻՊ գրոհայինները Եվրոպա են ներթափանցում որպես փախստականներ. պնդում են Լիբիայի իշխանությունները

Путин: Операция ВКС России в Сирии серьезно нарушила инфраструктуру "Исламского государства" 11/27/2015   00:35  |  Международные новости
Операция ВКС России в Сирии серьезно нарушила инфраструктуру "Исламского государства" и подорвала финансовую базу террористов. Об этом, как передает РИА Новости, заявил президент РФ Владимир Путин.
"Нарушена система управления и военная инфраструктура, существенно подорвана их финансовая база, в первую очередь имею в виду контрабанду нефти, которая приносила террористам и их спонсорам баснословную прибыль", — сказал Путин по итогам переговоров с президентом Франции Франсуа Олландом.
С 30 сентября Россия по запросу президента Башара Асада начала наносить точечные авиаудары по объектам "Исламского государства" и "Джебхат ан-Нусры" в Сирии. За это время Воздушно-космические силы при участии кораблей Каспийской флотилии уничтожили несколько сотен боевиков и более 3 тысяч объектов террористов.
13:38 09/11/2015  |  Международные новостиСирийская армия при поддержке российской авиации отбросила боевиков от Латакии
09:45 31/10/2015  |  Международные новостиРоссийская авиация уничтожила за месяц в Сирии более 1,6 тыс. объектов ИГ
18:23 28/10/2015  |  Международные новостиВКС РФ нанесли удары по 118 объектам террористов в Сирии за минувшие сутки
18:24 27/10/2015  |  Международные новостиРоссийский контрактник покончил с собой на авиабазе в Сирии – Минобороны РФ
16:31 21/10/2015  |  Международные новостиМинобороны РФ рассказало о новых авиаударах по террористам в Сирии