Վնասազերծված զինված խումբն ունեցել է հստակ նպատակներ, ծրագիր և ֆինանսավորում, որի թիրախում եղել են իշխանության առանձին ճյուղեր. ԱԱԾ 11/27/2015 12:43 | ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային անվտանգության ծառայության ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում վնասազերծված խումբն ունեցել է հստակ ֆինանսավորում, ծրագիր ու նպատակ։ Թիրախում եղել են՝ իշխանության առանձին ճյուղերը, քաղաքացիները։ Այսօր նման հայտարարությամբ է հանդես եկել ԱԱԾ պետի տեղակալ Միքայել Համբարձումյանը:
Պաշտոնյայի ներկայացմամբ՝ վնասազերծված խումբն իր զինվածությամբ, անձնակազմի քանակով, դաժանությամբ նախադեպը չի ունեցել Հայաստանի Հանրապետությունում: Այն ֆինասնավորվել է տասնյակ հազարավոր դոլարներով, գումարները տրվել են Հայաստանում, իսկ աղբյուրներն այս պահիին պարզվում են։
Նրա խոսքով՝ խմբի անդամներին բաժանվել են հեռախոսահամարներ, որոնք գաղտնի են եղել, և նրանք կարողացել են խոսել միմյանց միջև:
«Վնասազերծվել է խումբ, որն ունեցել է հստակ նպատակներ, ունեցել է հստակ մշակված ծրագրեր: Նրանց կազմակերպված հանցագործությունները միտված են եղել քաղաքացիների, իշխանության առանձին ճյուղերի, ու պետական մարմինների դեմ»,- հավելեց ԱԱԾ պետի տեղակալը` նախաքննության գաղտնիությունից ելնելով չմանրամասնելով այլ տվյալներ:

Мишенью обезвреженной в Ереване вооруженной группы были отдельные ветви власти и граждане - СНБ Армении 11/27/2015   13:17  |  Лента новостей
Мишенью обезвреженной в Ереване вооруженной группы были отдельные ветви власти и граждане.С таким заявлением в пятницу выступил заместитель начальника следственного управления Службы Национальной безопасности Армении Микаел Амбарцумян.
По его словам, группа имела источники финансирования и преследовала конкретные цели.
Как отметил представитель СНБ Армении, обезвреженная группа по имеющемуся у нее арсеналу оружия,количеству входящих в ее состав членов и по своей жестокости была беспрецедентной в Армении. Он также сообщил, что группировка получала десятки тысяч долларов, деньги выдавали в Армении, источники финансирования в настоящее время устанавливаются.
По его словам, членам группы были розданы телефоны со скрытыми номерами, по которым они могли переговариваться друг с другом.
“Обезврежена группа, которая преследовала конкретные цели и имела четко отработанный план действий. Подготавливаемые ими преступления были нацелены против граждан, а также отдельных ветвей власти и госорганов”, - добавил замглавы следственного управления СНБ, не разглашая иных данных, исходя из интересов следствия.
12:24 25/11/2015  |  Актуальная тема СНБ Армении обнародовала имя главаря ОПГ, готовящей тяжкие преступления на территории республики