Թուրքիայի արտգործնախարարը Բաքվի գործընկերների հետ կքննարկի ղարաբաղյան հարցը 11/26/2015 13:46 | Միջազգային լրահոս
Ermenihaber.am-ի տեղեկացմամբ՝ Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուն նոյեմբերի 27-ին պաշտոնական այցով կմեկնի Ադրբեջան:
Թուրքիայի արտգործնախարարությունը (ԱԳՆ) պաշտոնակա հաղորդագրություն է տարածել, որում նշվում է , որ այցի շրջանակներում Չավուշօղլուն հանդիպում է ունենալու իր ադրբեջանցի պաշտոնակից Էլմար Մեմեդյարովի հետ:
«Հանդիպման ընթացքում բազմակողմանիորեն քննարկվելու են երկկողմ հարաբերություններին, Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային և միջազգային զարգացումներին առնչվող խնդիրներ», -ասված է հաղորդագրությունում մեջ:
Նույն աղբյուրի համաձայն՝ այցի ընթացքում Թուրքիայի արտգործնախարարը հանդիպումներ կունենա նաև Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի, խորհրդարանի նախագահ Օքթայ Ասադի և վարչապետ Արթուր Ռեսիզադեի հետ:

Главы МИД Турции и Азербайджана обсудят карабахский конфликт 11/26/2015   13:58  |  Международные новости
Министр иностранных дел Турции Мевлют Чавушоглу 27-го ноября отправится с официальным визитом в Азербайджан, пишет Ermenihaber.am
“В рамках визита Чавушоглу встретится со своим азербайджанским коллегой Эльмаром Мамедъяровым. В ходе встречи будут обсуждаться карабахский конфликт, а также региональные и международные вопросы”,- говорится в сообщении турецкого МИД.
По данным того же источника, в ходе визита глава МИД Турции проведет также встречи с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым, председателем парламента Октаем Асадовым и премьер-министром Артуром Реси-заде.