«Անելիք» բանկի իրավաբանական վարչության պետի սպանության գործով մեղադրյալը կալանավորվել է 11/26/2015   19:52  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևանի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով այսօր մեղադրանք է առաջադրվել 54-ամյա Մ.Պողոսյանին՝ բանկի իրավաբանական վարչության պետ Հ.Աթանյանի սպանության համար։
Ինչպես հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեից, նախաքննությամբ պարզվել է կատարված հանցագործության շարժառիթը, քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող մի շարք հանգամանքներ։
Ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա նոյեմբերի 26-ին Մ.Պողոսյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
Նույն օրը քննիչը միջնորդություն  է ներկայացրել  Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարան՝  նրա  նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումը կիրառելու վերաբերյալ, ինչը բավարարվել է:
Նախաքննությունը շարունակվում է։ Քննության շահերից ելնելով՝ քրեական գործով պարզված հանգամանքների վերաբերյալ այլ մանրամասներ նախաքննության այս փուլում հրապարակման ենթակա չեն։

Обвиняемый в убийстве начальника юридического управления банка “Анелик” взят под стражу 11/27/2015   01:14  |  Актуальная тема
54-летнему жителю Еревана М.Погосяну в четверг было предъявлено обвинение в убийстве 32-летнего начальника юридического управления одного из армянских банков О. Атаняна, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Ему инкриминируют часть 1 статьи 104(Убийство) Уголовного кодекса РА.
Следствием были установлены мотив убийства и ряд обстоятельств, имеющих существенное значение для дела.
В тот же день следователь подал в суд общей юрисдикции административных районов Кентрон и Норк-Мараш ходатайство о применении в отношении него меры пресечения в виде заключения под стражу, которое было удовлетворено.
“Предварительное расследование продолжается. Иные подробности по уголовному делу на данном этапе расследования не подлежат разглашению в интересах следствия”, - говорится в сообщении.