Հայ դիրքապահները, խիստ անհրաժեշտության դեպքում, դիմել են պատժիչ գործողությունների 11/24/2015   10:21  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Նոյեմբերի 23-ին և լույս 24-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 60 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 800 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն՝ խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով պատժիչ գործողությունների:

Азербайджанская сторона нарушила режим прекращения огня порядка 60 раз – Минобороны НКР 11/24/2015 10:43 | Актуальная тема
Азербайджанская сторона 23-го ноября и в ночь на 24-е ноября нарушила режим прекращения огня на линии соприкосновения с Нагорно-Карабахской Республикой порядка 60 раз, сообщает Министерство обороны НКР.
За указанное время противник произвел по позициям Армии обороны НКР более 800 выстрелов из стрелкового оружия разных калибров.
“Передовые подразделения Армии обороны продолжают уверенно нести боевое дежурство, прибегая при крайней необходимости к карательным действиям”, – говорится в сообщении.