Տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 7000 կրակոց 11/21/2015   13:05  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, նոյեմբերի 15-ից 21-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 400 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 միլիմետրանոց ականանետից ու ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 7000 կրակոց: Այս մասին  հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:

За минувшую неделю Азербайджан нарушил режим перемирия порядка 400 раз - Минобороны НКР 11/21/2015   13:12  |  Лента новостей
По оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, в период с 15-го по 21-е ноября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано порядка 400 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
За указанный период противник произвел по позициям Армии обороны НКР более 7000 выстрелов из стрелкового оружия разных калибров, а также из 60-миллиметрового минометов и гранатометов типа РПГ-7.
“Передовые подразделения Армии обороны сохраняют полный контроль над ситуацией на передовой и продолжают уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу”, – говорится в сообщении.