Դիմակավորված անձը մտել է գազալցակայան և աշխատակցի նկատմամբ բռնություն գործադրելով՝ հափշտակել 200.000 ՀՀ դրամ 11/20/2015   16:56  |  Քրեական խրոնիկոն
Այսօր գիշերը Արարատի մարզի Գետափնյա գյուղում գտնվող գազալցակայանի վրա զինված ավազակային հարձակում է եղել:
Դիմակավորված անհայտ անձը մուտք է գործել գազալցակայանի աշխատասենյակ և գազալցակայանի աշխատակցի նկատմամբ  բռնությամբ՝ զենքի գործադրմամբ, հափշտակել 200.000 ՀՀ դրամ գումար, որից հետո դիմել է փախուստի:
«Փաստինֆո»-ի թղթակիցը Քննչական կոմիտեից տեղեկացավ, որ փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ և 4-րդ կետերով:

Вооруженное нападение совершено на газозаправочную станцию в Араратской области Армении 11/20/2015   17:15  |  Криминальная хроника
Вооруженное нападение совершено в ночь на пятницу  на газозаправочной станции в селе Гетапня Араратской области Армении.
Неизвестный в маске проник в офис и, угрожая оружием сотруднику газозаправки, похитил 200 тыс. драмов, после чего скрылся с места преступления.
Как сообщили корреспонденту “ФактИнфо” в Следственном комитете Армении, по данному факту возбуждено уголовное дело по пунктам 3 и 4 части 2 статьи 175 (Разбой, совершенный с незаконным проникновением в жилище, хранилище или помещение и применением оружия или иных предметов, используемых в качестве оружия)Уголовного кодекса РА.