Նախշուն Տավարացյանը նշանակվել է վճռաբեկ դատարանի դատավոր 11/16/2015   14:15  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հրամանագիր է ստորագրել Նախշուն Տավարացյանին ՀՀ վճռաբեկ դատարանի  քաղաքացիական և վարչական պալատի դատավոր նշանակելու մասին։
«Ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 55-րդ հոդվածի 11-րդ կետով, հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության դատական օրենսգրքի 148-րդ հոդվածի 6-րդ մասը և հաշվի առնելով Արդարադատության խորհրդի 2015 թվականի նոյեմբերի 6-ի ԱԽ-23-Ո-26 որոշմամբ՝ ներկայացված առաջարկությունը` որոշում եմ Նախշուն Տավարացյանին նշանակել Հայաստանի Հանրապետության վճռաբեկ դատարանի քաղաքացիական և վարչական պալատի դատավոր` դադարեցնելով նրա` Հայաստանի Հանրապետության վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանի դատավորի լիազորությունները»,- նշվում է ՀՀ Նախագահի հրամանագրում:

Президент Армении подписал указ о назначении Нахшун Таварацян судьей Кассационного суда 11/16/2015   14:32  |  Актуальная тема
Президент Армении Серж Саргсян в понедельник подписал указ о назначении Нахшун Таварацян судьей гражданской и административной палат Кассационного суда.
“Руководствуясь пунктом 11 статьи 55 Конституции Республики Армении, приняв за основу часть 6 статьи 148 Судебного кодекса РА и учитывая предложение, представленная решением СП-23-Ո-26 от 6 ноября 2015 года, постановляю назначить Нахшун Таварацян судьей гражданской и административной палат Кассационного суда Республики Армения, приостановив ее полномочия судьи Апелляционного гражданского суда РА”, - говорится в указе президента.