ՀՀ Սահմանադրության փոփոխությունների 2015 թ. դեկտեմբերի 6-ի հանրաքվեի ՀՀ ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված ընտրողների ընդհանուր թիվը՝ նոյեմբերի 16-ի դրությամբ 11/16/2015   10:29  |  Սահմանադրական բարեփոխումներ
ՀՀ Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեի ժամանակ` քվեարկության օրվանից առաջ 30-րդ, 20-րդ, 10-րդ և քվեարկության նախորդ օրը Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանությունը հրապարակում է Հայաստանի Հանրապետության ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված քվեարկությանը մասնակցելու իրավունք ունեցող անձանց ընդհանուր թիվը` նշելով նաև յուրաքանչյուր լրացուցիչ ցուցակում ընդգրկված մասնակիցների թիվը:
քվեարկության օրվանից 20 օր առաջ Հայաստանի Հանրապետության ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված հանրաքվեի մասնակիցների ընդհանուր թիվն է` 2.553.085, որից՝
- այլ համայնքի հաշվառում ունեցող, ըստ հաշվառման վայրի հանրաքվեի մասնակիցների ցուցակից ժամանակավորապես հանված և ըստ քվեարկելու օրը գտնվելու վայրի հանրաքվեի տեղամասի քվեարկողների լրացուցիչ ցուցակ ընդգրկված` 533.
- Հայաստանի Հանրապետությունում հաշվառում չունեցող, քվեարկության օրը Հայաստանի Հանրապետությունում գտնվելու վայրի մոտակա հանրաքվեի տեղամասի քվեարկողների լրացուցիչ ցուցակ ընդգրկված` 5.
-քվեարկության օրը հանրաքվեի տեղամասեր գործուղվող, իրենց հաշվառման վայրի քվեարկողների ցուցակից հանված և հանրաքվեի տեղամասում քվեարկող ոստիկաների լրացուցիչ ցուցակ ընդգրկված` 0.
- ստացիոնար բուժում իրականացնող բժշկական հաստատությունում քվեարկությանը մասնակցող քվեարկողների լրացուցիչ ցուցակ ընդգրկված` 0:
09:30 14/11/2015  |  ՄամուլԱնհրաժեշտ թվով այո-ներ ապահովելու նպատակով Գյումրիում արդեն «աշխատանքի բաժանում» է իրականացրել. «Ժողովուրդ»
09:22 14/11/2015  |  ՄամուլՐաֆֆի Հովհաննիսյանը կվերադառնա Հայաստան ու կմասնակցի «ոչ»-ի քարոզարշավին. «Ժողովուրդ»
17:56 13/11/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱրտագաղթածների տվյալները պահպանվում են ընտրողների ցուցակներում
14:09 12/11/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ«Ժառանգություն»-ը նշանակումներ չի կատարել 118 տեղամասային հանձնաժողովներում, իսկ ՀԱԿ-ը` 245-ում
09:13 12/11/2015  |  ՄամուլԳյումրիում այո-ներ ապահովելու համար «աշխատանքի բաժանում» է իրականացվել. Վարդան Ղուկասյանին էլ է «բաժին հասել». «Ժողովուրդ»
09:33 10/11/2015  |  ՄամուլՄալաթիա բժշկական կենտրոնի աշխատակիցներին հանձնարարել են տասական ձայն հավաքել հանրաքվեի համար. «Չորրորդ իշխանություն»
09:19 10/11/2015  |  ՄամուլԿոնսենսուս՝ նույնականացման քարտով քվեարկության ընթացակարգի վերաբերյալ. «Հրապարակ»
09:35 07/11/2015  |  ՄամուլՄարդիկ «այո»-ի համար 5 հազար դրամ են ուզում. «Ժամանակ»
16:56 06/11/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՊետք չէ մտահոգությունը նույնականացնել քաղաքացուն մոլորեցնելու հետ. Հովհաննես Մարգարյան
13:17 06/11/2015  |  Ընտրական իրավունքՀՀ ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված ընտրողների ընդհանուր թիվը, նոյեմբերի 6-ի դրությամբ, կազմում է 2.554.332

Общее число участников референдума по реформе Конституции Армении за 20 дней до голосования составило более 2.5 млн. человек 11/16/2015   10:41  |  Конституционные реформы
Общее число участников референдума по реформе Конституции Армении, включенных в избирательный регистр, за 30 дней до голосования составило 2.553.085 человек, сообщает пресс-служба полиции республики.
В соответствии с ч. 8, ст. 6 “Избирательного кодекса РА”, на 30-й, 20-й, 10-й дни и накануне голосования, полиция Армении публикует общее число зарегистрированных в избирательном регистре лиц, имеющих право на участие в голосовании с указанием числа участников, включенных в каждый из дополнительных списков.
Таким образом, за 30 дней до голосования общее число участников референдума, включенных в регистр избирателей, составляет 2.553.085 человек, из коих
– лица, временно исключенные из списков участников референдума по месту регистрации и включенные в дополнительные списки по месту нахождения в день референдума, - 533;
– Не имеющие регистрации лица, включенные в дополнительные списки ближайшего от места нахождения в Армении избирательного участка, - 5;
– лица, включенные в дополнительные списки полицейских, командированных в день референдума на избирательные участка и исключенных из списков по месту регистрации, - 0.
– лица, включенные в дополнительные списки участников, проходящих стационарное лечение в медучреждениях – 0.