Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ֆրանսիայի վարչապետ Մանյուել Վալսին 11/14/2015   14:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը Փարիզում տեղի ունեցած ահաբեկչությունների կապակցությամբ ցավակցական հեռագիր է հղել Ֆրանսիայի Հանրապետության վարչապետ Մանյուել Վալսին: Այս մասին տեղեկացնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Ցավակցական հեռագրում մասնավորապես ասված է.
«Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն եմ հայտնում Փարիզում տեղի ունեցած ողբերգական դեպքերի առիթով, որոնք բազմաթիվ անմեղ կյանքեր խլեցին: Խստորեն դատապարտում ենք ահաբեկչությունն իր բոլոր դրսևորումներով և վերահաստատում մեր հանձնառությունը՝ հետևողականորեն շարունակելու պայքարը միջազգային ահաբեկչության դեմ:
Այժմ առավել քան երբևէ ուժերը համախմբելու և միասնական ջանքերով ահաբեկչությունը վերջնականապես արմատախիլ անելու անհրաժեշտություն կա: Վշտի ու կորստի այս ծանր պահին Հայաստանը և հայ ժողովուրդը Ֆրանսիայի և նրա բարեկամ ժողովրդի կողքին են:
Համբերություն եմ մաղթում զոհերի հարազատներին, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»:
12:40 14/11/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԿապ է հաստատվել Ֆրանսիայում ՀՀ փոխդեսպանի հետ
11:49 14/11/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ֆրանսիայի Նախագահ Ֆրանսուա Օլանդին
11:26 14/11/2015  |  Միջազգային լրահոսՖրանսիական ԶԼՄ-ները Փարիզում ահաբեկչական ակտերը հավասարազոր են պատերազմ հայտարարելուն

Премьер Армении: Сегодня, более чем когда либо, назрела необходимость консолидации сил для искоренения терроризма 11/14/2015 15:26 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Овик Абраамян сегодня направил телеграмму соболезнования своему французскому коллеге Мануэлю Вальсу в связи с серией терактов в Париже, сообщает пресс-служба армянского правительства.
"От имени правительства Армении и от себя лично выражаю глубокие соболезнования в связи с произошедшими в Париже трагическими событиями, которые унесли жизни множества невинных людей. Строжайше осуждаем терроризм во всех его проявлениях и подтверждаем нашу приверженность последовательно продолжать борьбу против международного терроризма”, - говорится в телеграммы.
По словам Овика Абраамяна, сегодня, более чем когда либо, назрела необходимость в консолидации сил и усилий для окончательного искоренения терроризма.
“В эти трудные минуты скорби и потерь Армения и армянский народ стоят рядом с Францией и братским французским народом. Желаю терпения родственникам погибших, а пострадавшим – скорейшего выздоровления”, - отмечается в телеграмме премьер-министра.