Հակառակորդի կողմից երկու հայ զինծառայողների սպանության դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ 11/13/2015 13:25 | Քրեական խրոնիկոն
Զինվորական քննչական գլխավոր վարչության կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ հակառակորդի կողմից հայկական զինված ուժերի 2 ժամկետային զինծառայողների՝ Վահե Վարդգեսի Վանոյանի և Միքայել Առաքելի Թորոսյանի սպանության դեպքի առթիվ:
Ըստ Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայության՝ 2015թ. նոյեմբերի 12-ին՝ ժամը 21:00-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցների հետևանքով գլխի շրջանում ստացած հրազենային վիրավորումից մահացել են մարտական հերթապահություն իրականացնող ժամկետային զինծառայողներ, շարքայիններ Վահե Վարդգեսի Վանոյանը և Միքայել Առաքելի Թորոսյանը:
Կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով, սպանելու նպատակով, ապօրինաբար երկու և ավելի անձանց դիտավորությամբ կյանքից զրկելու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն:
Վ.Վանոյանի և Մ.Թորոսյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին հայտնում ենք մեր խորին ցավակցությունները:

СК Армении возбудил уголовное дело по факту убийства двух армянских военнослужащих 11/13/2015   14:07  |  Криминальная хроника
Гарнизонным отделом Главного военного следственного управления Следственного комитета Армении возбуждено уголовное дело по факту убийства азербайджанской стороной двух армянских военнослужащих  Ваге Ванояна и Микаэла Торосяна, сообщает пресс-служба СК Армении,
Дело заведено  по факту умышленного убийства двух и более лиц по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма.
Инцидент произошел 12-го ноября 2015 года, примерно в 21:00 по местному времени.
Солдаты-срочники, рядовые Ваге Вардгесович Ваноян и Микаэл Аракелович Торосян, которые несли боевое дежурство, погибли от смертельных огнестрельных ранений в голову, полученных в результате предпринятых противником обстрелов боевого поста оборонительного участка N-ской воинской части.
СК выражает глубокие соболезнования членам семьи, родным В. Ванояна и М. Торосяна.
11:31 03/11/2015  |  Лента новостейРост числа случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня зафиксирован на линии соприкосновения – Минобороны НКР