Սահմանը հատելու համար 76-ամյա Լուսիկ Աբովյանը պետք է անցներ խորը փորված խրամատով. «Հայկական ժամանակ» 11/12/2015 09:18 | Մամուլ
Նոյեմբերի 8-ին Ադրբեջանում հայտնված Տավուշի մարզի սահմանամերձ Կոթի գյուղի բնակչուհի, 76–ամյա Լուսիկ Աբովյանի հարազատները չեն հավատում այն վարկածին, որ կինը մոլորվելու հետևանքով է հայտնվել ադրբեջանական կողմում։ Այս մասին գրում է «Հայկական ժամանակ»-ը:
Լրատվամիջոցի հետ զրույցում Աբովյանի հարսը՝ Դուշիկ Բեջանյանը, նշել է, որ սկեսուրը չէր կարող մոլորվել, քանի որ ճանապարհը նրան անծանոթ չէր։ Հարսը բացատրեց, որ սահմանը հատելու համար Աբովյանը պետք է անցներ խորը փորված խրամատով, ինչը նա չէր կարող անել. «Հնարավոր չի, որ այդ խրամատը ինքը անցներ։ Տարիքով կին է, ես երիտասարդ եմ ու ես էլ չեմ կարող անցնել, դա այնքան խորն է, որ անցնել հնարավոր չի»։

“Айкакан жаманак”: Родственники оказавшейся в Азербайджане Лусине Абовян не верят, что она заблудилась 11/12/2015   10:12  |  Пресса
Родственники оказавшейся 8-го ноября в Азербайджане жительницы приграничного села Коти Тавушской области Армении 76-летней Лусик Абовян, не верят в версию, согласно которой женщина оказалась на азербайджанской территории, заблудившись, пишет газета “Айкакан жаманак”(“Армянское время”).
В беседе с корреспондентом издания, невестка Лусине Абовян - Душик Беджанян - отметила, что ее свекровь не могла заблудиться, поскольку она хорошо знала дорогу. Невестка объяснила, что для пересечения границы женщина должна была пройти по глубоко выкопанным окопам, что ей было не под силу. “Она не смогла бы пройти по этим окопам. Она – женщина в возрасте, я и то моложе, но не смогла бы, они настолько глубокие, что пройти по ним невозможно”, - сказала собеседница издания.