Մոսկվա-Երևան ուղերթի ավտոբուսի վթարից տուժած 2 քաղաքացու բուժումը շարունակվում է «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ-ում 11/10/2015   13:23  |  ԼՐԱՀՈՍ
Տուլայի շրջանային կլինիկական հիվանդանոցում, այօրվա տվյալներով, բուժումը շարունակում է Ուզլովսկի քաղաքի մոտ տեղի ունեցած Մոսկվա-Երևան երթուղու ուղևորատար ավտոբուսի վթարից հինգ տուժած:
Ինչպես տեղեկացնում են Առողջապահության նախարարությունից՝ վերակենդանացման բաժանմունքում գտնվող երեք հիվանդների առողջական վիճակը բժիշկները գնահատում են կայուն ծանր:
Տուժածներից մեկը, որն ունի կոնքի ոսկրերի և անրակի կոտրվածքներ, նոյեմբերի 9-ին բարեհաջող վիրահատվել է: Մյուս հիվանդի առողջական վիճակը կայուն է, առկա է դրական տեղաշարժ: Բուժօգնությունն իրականացվում է ողջ ծավալով:
Վթարից տուժած մի քաղաքացի հարազատների ցանկությամբ բուժումը շարունակում է Բուրդենկոյի անվան զինվորական կլինիկական հոսպիտալում, մյուսը` Սոլնիչնագորսկի շրջանային հիվանդանոցում:
Նշենք, որ Հայ-ռուսական առողջապահական երկրորդ համաժողովի կապակցությամբ Մոսկվայում գտնվող ՀՀ առողջապահության նախարար Արմեն Մուրադյանը Հայաստանից ժամանած բժիշկների հետ կայցելի նեղ մասնագիտական բժշկական օգնություն ստանալու նպատակով Սկլիֆոսովսկու անվան շտապօգնության քաղաքային գիտահետազոտական ինստիտուտ տեղափոխված տուժածին:
Այս պահի դրությամբ` ՀՀ ԱՆ «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում բուժումը շարունակում է վթարից տուժած 2 հիվանդ:

Состояние троих пострадавших в ДТП под Тулой остается стабильно тяжелым – Минздрав Армении 11/10/2015   14:26  |  Лента новостей
Пятеро граждан Армении, пострадавших в результате ДТП с автобусом “Москва-Ереван”, продолжают проходить лечение в Тульской областной клинической больнице, сообщает министерство здравоохранения Армении.
Трое из них находятся в реанимации. Их состояние здоровья оценивается как стабильно тяжелое, состояние остальных пациентов стабилизировалось, наметилась положительная динамика. Одного из пострадавших, у которого диагностировали переломы костей бедра и ключицы, накануне прооперировали. Медпомощь оказывается в полном объеме..
Один из пострадавших в ДТП по настоянию родственников продолжает лечение в военном клиническом госпитале имени Бурденко, еще один переведен в Солнечногорскую районную больницу.
Находящийся с визитом в Москве глава Минздрава РА Армен Мурадян вместе с прибывшими из Армении врачами навестит пострадавшего, доставленного в московский НИИ скорой помощи им. Н.В.Склифосовского для оказания специализированной медпомощи.
По состоянию на 10-е ноября, в ереванском МЦ “Святой Григорий Просветитель” лечение проходят двое пострадавших, информирует ведомство.