Քաղաքացու գումարը նոտարի կողմից չվերադարձնելու հանգամանքները կպարզի Քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչությունը 11/09/2015 14:15 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ արդարադատության նախարարի կողմից ՀՀ գլխավոր դատախազին հասցեագրված 29.10.2015թ. գրությամբ հայտնվել է, որ քաղաքացի Միխայիլ Մեսյանը դիմել է Շենգավիթ նոտարական տարածքի նոտար Վահագն Գրիգորյանին` 12.12.2014թ. կնքված առուվաճառքի պայմանագրով վճարման ենթակա 64.000 ԱՄՆ դոլար գումարը նոտարի դեպոզիտ հաշվից ստանալու խնդրանքով, սակայն նոտարը հրաժարվել է Միխայել Մեսյանին հանձնել գումարը:
Այս մասին ՀՀ գլխավոր դատախազությունը հաղորդագրությամբ է հանդես եկել՝ տեղեկացնելով, որ ՀՀ արդարադատության նախարարի գրությունը և կից փաստաթղթերը 29.10.2015թ. ՀՀ գլխավոր դատախազության կողմից ուղարկվել են ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչություն` նշված հանգամանքները պարզելու նպատակով նյութեր նախապատրաստելու համար:

Выяснением обстоятельств инцидента с невозвратом денег со стороны нотариуса займется Следственный комитет Армении 11/09/2015   14:48  |  Лента новостей
Выяснением обстоятельства инцидента с невозвратом со стороны нотариуса денег гражданину займется Главное управление по расследованию особо важных дел Следственного комитета Армении.
В письме министра юстиции Армении от 29.10.2015г., адресованном генеральному прокурору, сообщается, что гражданин Михаил Месян обратился к нотариусу округа Шенгавит Ваагну Григоряну с просьбой о получении с депозитного счета нотариуса $64 тыс., подлежащих выплате по договору купли/продажи от 12.12.2014г., однако нотариус отказался выдать Михаилу Месяну сумму. Об этом говорится в сообщении, размещенном на сайте Генеральной прокуратуры Армении.
Ведомство также информирует, что 29-го октября с.г. Генпрокуратура Армении направила письмо министра юстиции с прилагаемыми к нему документами в Главное управление по расследованию особо важных дел Следственного комитета для подготовки материалов с целью установления указанных обстоятельств.