ՊԲ առաջապահ զորամասերը համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին 11/07/2015   13:55  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, նոյեմբերի 1-ից 7-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 700 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 և և 82 մմ ականանետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 10000 կրակոց:  Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել շփման գծի ողջ երկարությամբ մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

За минувшую неделю ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня порядка 700 раз - Минобороны НКР 11/07/2015   14:05  |  Актуальная тема
По оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, в период с 1-го по 7-е ноября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано порядка 700 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
За это время из стрелкового оружия разных калибров, а также 60мм и 82 мм миллиметровых минометов по позициям АО НКР было произведено более 10000 выстрелов.
“Передовые подразделения АО НКР дали соразмерный ответ агрессивным действиям противника и предпринимали необходимые шаги для организации надежной защиты боевых позиций вдоль всей линии соприкосновения ”, - говорится в сообщении.