91-ամյա տատին սպանած, նրա ոսկյա ականջօղերը և կանխիկ գումարը հափշտակած թոռը ձերբակալվել է (Լուսանկարներ) 11/06/2015 19:31 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ 91-ամյա կնոջ՝ շահադիտական դրդումներով, ավազակությամբ կատարված սպանության դեպքի առթիվ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեից:
2015 թվականի նոյեմբերի 05-ին՝ ժամը 22:50-ին, ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Կամարակ փողոցի 1-ին նրբանցքի տներից մեկում հայտնաբերվել է տարեց կնոջ՝ 1924թ. ծնված Սիրանուշ Կարապետյանի դին:
Դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը: Դիակի արտաքին զննությամբ՝ գլխի ձախից կողմնածոծրակային շրջանում հայտնաբերվել են վնասվածքներ:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 8-րդ կետով (շահադիտական դրդումներով, ավազակությամբ կատարված սպանություն):
Նախնական քննությամբ պարզվել է, որ դեպքը տեղի է ունեցել 2015թ. նոյեմբերի 4-ի ժամը 18:10-ից մինչև նոյեմբերի 5-ի ժամը 22:50-ն ընկած ժամանակահատվածում: Կատարված քննչական բազմաթիվ գործողությունների արդյունքում պարզվել է առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ով հանդիսանում է Սիրանուշ Կարապետյանի թոռը՝ 1987թ. ծնված Ա.Կարապետյանը: Վերջինս ձերբակալվել է՝ սպանությունը կատարելու կասկածանքով:
Կասկածյալ Ա.Կարապետյանը խոստովանական ցուցմունք է տվել, որ գտնվել է իր տատի՝ Սիրանուշ Կարապետյանի տանը, որտեղ և ապակյա շշերով հարվածներ հասցնելով ննջասենյակի մահճակալին պառկած տարեց կնոջ գլխի շրջանին՝ հափշտակել է նրա ոսկյա ականջօղերը և կանխիկ գումար:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։
- 11/16/2024 07:58 Ադրբեջանցիները Ռուսաստանում իսկական գլխացավանք են դարձել. «Փաստ»
- 11/16/2024 07:55 Որ պաշտոնյան առաջինը կլքի իրավապահ համակարգը․ Նիկոլ Փաշինյանը որոշում ունի. «Ժողովուրդ»

28-летний парень задержан по подозрению в убийстве своей пожилой бабушки в Ереване 11/07/2015 00:40 | Криминальная хроника
28-летний парень задержан по подозрению в убийстве своей пожилой бабушки в Ереване, сообщается на сайте Следственного комитета Армении.
5-го ноября 2015 года, примерно в 22:50 поступил сигнал о том, что в одном из домов, расположенных в 1-м переулке улицы Камарак в Ереване, обнаружен труп Сирануш Карапетян(1924 года рождения).
На место происшествия выехала оперативно-следственная группа. При внешнем осмотре тела были обнаружены травмы в левой латеральной затылочной области головы.
По факту убийства 91-летней женщины было возбуждено уголовное дело по пункту 8 части 2 статьи 104 Уголовного кодекса(Убийство, совершенное из корыстных побуждений, а также сопряженное с разбоем).
Дело находится в ведении следственного отдела по административному району Канакер-Зейтун следственного управления СК Армении по городу Ереван.
Следствием было установлено, что инцидент произошел в промежутке времени между 18:10 4-го ноября и 22:50 5-го ноября. В результате проведенных многочисленных следственных действий была установлена личность предполагаемого преступника. Им оказался А. Карапетян(1987 года рождения), который является внуком Сирануш Карапетян. А. Карапетян задержан по подозрению в совершении убийства.
“Подозреваемый А. Карапетян дал признательные показания, согласно которым он находился в доме своей бабушки Сирануш Карапетян, где и нанес лежавшей в спальне на кровати пожилой женщине стеклянными бутылками удары по голове и украл ее золотые серьги и наличность. Предварительное расследование продолжается. Предпринимаются необходимые следственные и процессуальные действия, направленные на установление всех обстоятельств произошедшего”, - говорится в сообщении.