Տուլայում վթարված ավտոբուսի 2 ուղևորների վիճակը ծայրահեղ ծանր է 11/06/2015 11:21 | ԼՐԱՀՈՍ
Տուլայի մարզում Հայաստան ուղևորվող ավտոբուսի վթարի հետևանքով տուժածներից 2-ի վիճակը ծայրահեղ ծանր է: Այս մասին այսօր Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրուցում տեղեկացրեց Առողջապահության նախարար Արմեն Մուրադյանը` հավելելով, որ նրանցից մեկն այսօր ուղղաթիռով պետք է տեղափոխվի Մոսկվա, իսկ մյուսը` երեկ երեկոյան վիրահատվել է:
Հիշեցնենք՝ երեկ վթարից տուժոծ 10 վիրավորներ հատուկ չվերթով տեղափոխվել էին Երևան և ընդունվել «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ: Նախարարը նշեց, որ նրանցից 5-ն այսօր առավոտյան դուրս են գրվել, մյուսները` դեռ շարունակում են բուժում ստանալ հիվանդանոցային պայմաններում:
«Նրանցից երեքի առողջական վիճակը միջին ծանրության է, երկուսինը՝ թեթև: 12 հիվանդ շարունակում են իրենց բուժումը ՌԴ-ում»,- տեղեկացրեց Արմեն Մուրադյանը:
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 3-ի գիշերը, ՌԴ Տուլայի տարածաշրջանի Ուզլովսկիյ քաղաքի մոտ Մոսկվայից Երևան ուղևորվող ավտոբուսը վթարի էր ենթարկվել, որի հետևանքով 8 հոգի մահացել է, շուրջ 3 տասնյակ մարդ` ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Состояние здоровья двоих пострадавших в ДТП под Тулой остается крайне тяжелым – глава Минздрава Армении 11/06/2015   11:46  |  Лента новостей
Состояние здоровья двоих пострадавших в ДТП под Тулой остается крайне тяжелым. Об этом сообщил в пятницу журналистам министр здравоохранения Армении Армен Мурадян.
Он также проинформировал, что один из них сегодня самолетом будет доставлен в Москву.
Напомним, накануне прямо с борта самолета 10 пострадавших были госпитализированы в ереванский медцентр "Святой Григор Лусаворич". Пятеро из них сегодня выписались, остальные продолжают стационарное лечение.
“Состояние здоровья троих из них оценивается как средней тяжести, двоих – как легкое. 12 пациентов продолжают проходить лечение в медучреждениях РФ”, - сообщил Армен Мурадян.
Авария с участием пассажирского автобуса, следовавшего по маршруту Москва — Ереван, произошла в ночь на 3 ноября на трассе «Дон» в Тульской области. В результате ДТП погибли восемь, пострадали более трех десятков человек.