Հայ դիրքապահները, անհրաժեշտության դեպքում, դիմել են պատասխան գործողությունների 11/06/2015   10:17  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Նոյեմբերի 5-ին և լույս 6-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 100 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից և 60 միլիմետրանոց ականանետից /1 արկ/, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1800 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն՝ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

Азербайджанская сторона нарушила режим прекращения огня порядка 100 раз – Минобороны НКР 11/06/2015   10:55  |  Актуальная тема
Азербайджанская сторона 5-го ноября и в ночь на 6-е ноября нарушила режим прекращения огня на линии соприкосновения с Нагорно-Карабахской Республикой порядка 100 раз, сообщает Министерство обороны НКР.
За указанный период противник произвел по позициям Армии обороны НКР более 1800 выстрелов и выпустил 1 снаряд из 60 мм миномета.
“Передовые подразделения Армии обороны продолжают нести боевое дежурство, прибегая при необходимости к ответным действиям”,- говорится в сообщении.