Սուրիկ Խաչատրյանի հարազատների մասնակցությամբ Սդղի գյոլի ծեծկռտուքի գործով նախաքննությունը գրեթե ավարտվել է. «Ժողովուրդ» 11/05/2015   08:25  |  Մամուլ
«Ժողովուրդ»-ի տեղեկացմամբ՝ Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի հարազատների մասնակցությամբ մայիսի 2-ին Գորիսի Սդղի գյոլ կոչվող տարածքում տեղի ունեցած ծեծկռտուքի գործով նախաքննությունը գրեթե ավարտվել է։ Ըստ թերթի՝ առաջիկայում կազդարարվի նախաքննության ավարտի մասին, որից հետո քրգործը կուղարկվի դատարան։
«Մեր աղբյուրների փոխանցմամբ, ՀՀ քննչական կոմիտեի քննիչները առաջիկա օրերին իրենց մոտ կհրավիրեն տուժողներին՝ Զաքարյան եղբայրներին, որպեսզի նրանց իրազեկեն նախաքննության ավարտի մասին, և նրանք հնարավորություն կունենան այդ առնչությամբ իրենց կարծիքը ներկայացնել նախաքննության մարմնին։ Նշենք, որ այս գործով մեղադրյալները 6-ն են, որոնցից կալանքի տակ են միայն Յուրի Մանուչարյանը և մարզպետի եղբոր՝ Սերոբ Խաչատրյանի որդին՝ Մայիս Խաչատրյանը։ Վերջինս 4 ամիս գտնվում էր հետախուզման մեջ և իրավապահներին ներկայացավ մեկ ամիս առաջ»,- գրում է թերթը։

“Жоховурд”:Предварительное следствие по делу о драке в местечке “Сдги гел” в Горисе почти завершено 11/05/2015   10:15  |  Пресса
Предварительное следствие по делу о драке в местечке “Сдги гел” в Горисе, имевшей место 2 мая текущего года с участием родных губернатора Сюника Сурена Хачатряна, почти завершено, пишет газета “Жоховурд”(“Народ”). По сведениям издания, вскоре появится информация о завершении предварительного следствия, после чего уголовное дело будет направлено в суд.
По сообщениям источников издания, следователи Следственного комитета Армении вызовут в ближайшие дни к себе потерпевших– братьев Закарянов, чтобы сообщить им о завершении предварительного следствия, и у них будет возможность высказать следствию свое мнение по этому поводу.
Отметим, что обвиняемыми по этому делу проходят шестеро человек: из них под стражей находятся только Юрий Манучарян и сын брата губернатора Сероба Хачатряна – Маис Хачатрян. Последний 4 месяца находился в розыске: месяц назад он сам явился к правоохранителям”, - пишет газета.он