Որսի ժամանակ ընկերոջն անզգուշությամբ մահ պատճառելու գործը դատարանում է 11/05/2015 12:13 | Քրեական խրոնիկոն
Որսի ժամանակ ընկերոջն անզգուշությամբ մահ պատճառելու գործով նախաքննություն ավարտվել է և գործն ուղարկվել է դատարան:
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, Տավուշի մարզի Նորաշեն գյուղում երկու ընկեր Փորսուղի որսի են գնացել, սակայն այն ավարտվել է ողբերգությամբ:
Ըստ մեղադրանքի՝ Արտակը ընկերոջ՝ Ա.Աթոյանի հետ միասին Նորաշեն գյուղին պատկանող Մնգլտեղեր կոչվող հանդամասում փորսուղ տեսակի կենդանու որս կատարելու ժամանակ իրեն պատկանող Իժ-58ՄԱ տեսակի երկփողանի որսորդական հրացանով կրակ է արձակել փորսուղի ուղղությամբ, որն անզգուշությամբ դիպել է սայթաքելու հետևանքով այդտեղ հայտնված Ա.Աթոյանի ձախ նստաշրջանին, որի հետևանքով վերջինիս անզգուշությամբ պատճառվել է մահ:
Արտակին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 109-րդ հոդվածի 1-ին մասով, նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել չհեռանալու մասին ստորագրությունը:

В Армении предварительное следствие по делу в отношении мужчины, случайно застрелившего своего друга на охоте, направлено в суд 11/05/2015   12:47  |  Криминальная хроника
Предварительное следствие по делу о причинении смерти другу на охоте завершено и направлено в суд.
Как уже ранее сообщало агентство, двое друзей из села Норашен Тавушской области отправились на охоту, которая закончилась трагедией.
Согласно материалам дела, инцидент произошел в ходе охоты двух друзей на барсука. Артак из принадлежащего ему двуствольного охотничьего ружья ИЖ-58Ма выстрелил в барсука, однако попавшая пуля по трагической случайности попала в седалищную область А. Атояну, в результате чего последний погиб.
Артаку предъявлено обвинение по части 1 статьи 109(Причинение смерти по неосторожности) Уголовного кодекса РА. В отношении него избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.