Կառավարությունը կաջակցի վթարից տուժածներին 11/05/2015 16:06 | ԼՐԱՀՈՍ
Մինչ նիստի օրակարգային հարցերին անցնելը վարչապետի առաջարկությամբ կառավարության նիստի մասնակիցները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են Մոսկվա-Երևան երթուղու ավտոբուսի վթարի հետևանքով զոհված մեր հայրենակիցների հիշատակը:
Հովիկ Աբրահամյանը տեղեկացրել է, որ վարչապետի որոշմամբ ստեղծվել է կառավարական հանձնաժողով՝ ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանի ղեկավարությամբ:
«Առողջապահության նախարար Արմեն Մուրադյանը և Գագիկ Բեգլարյանն արդեն երկու օր է գտնվում են Տուլայի նահանգում, և իրենց անմիջական աջակցությունն են բերում մեր հայրենակիցներին:
Շնորհակալ ենք Ռուսաստանի Դաշնության կառավարությանը, կառավարության ղեկավարին, տրանսպորտի նախարարին: Երեկ մենք ՀՀ Նախագահի հետ քննարկել և որոշում ենք կայացրել, որ բոլոր ծախսերը՝ և բուժման, և հուղարկավորության, կառավարությունն իր վրա է վերցնելու»,-նշել է վարչապետը:

Правительство Армении возьмет на себя все расходы на похороны погибших и лечение пострадавших в ДТП в Тульской области 11/05/2015 16:50 | Лента новостей
Правительство Армении возьмет на себя все расходы на похороны погибших и лечение пострадавших в ДТП с участием автобусом “Москва-Ереван”в Тульской области, сообщил в четверг на заседании кабмина премьер-министр Овик Абраамян.
"Мы накануне обсудили этот вопрос с президентом Армении Сержем Саргсяном и приняли решение, что все расходы возьмет на себя правительство", - отметил премьер-министр.
Премьер-министр проинформировал, что министр транспорта и связи Армении Гагик Бегларян и министр здравоохранения Армен Мурадян уже второй день находятся в Тульской области и на месте оказывают помощь всем нашим соотечественникам. Глава правительтсва поблагодарил также за содействие коллег из России.