Հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները լռեցվել են 11/04/2015 09:57 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Նոյեմբերի 3-ին և լույս 4-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 80 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից և 60 ու 82 միլիմետրանոց ականանետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1200 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված օպերատիվ գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները լռեցվել են:

Азербайджанская сторона нарушила режим прекращения огня порядка 80 раз – Минобороны НКР 11/04/2015 10:48 | Актуальная тема
Азербайджанская сторона 3-го ноября и в ночь на 4-е ноября нарушила режим прекращения огня на линии соприкосновения с Нагорно-Карабахской Республикой порядка 80 раз, сообщает Министерство обороны НКР.
За указанный период противник произвел по позициям Армии обороны НКР более 1200 выстрелов из стрелкового оружия разных калибров и из 60мм. и 80мм минометов.
“В результате предпринятых передовыми подразделениями Армии обороны НКР оперативных мер наступательные действия противника были подавлены”, - говорится в сообщении.