Նկատվել է հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտումների աճ 11/03/2015   11:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նոյեմբերի 2-ին և լույս 3-ի գիշերը նկատվել է հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտումների աճ: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Նշված ժամանակահատվածում  ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 110 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 մմ ականանետից /18 արկ/ և ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետից /6 արկ/, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1800 կրակոց:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերը տիրապետում են իրադրությանն առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Рост числа случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня зафиксирован на линии соприкосновения – Минобороны НКР 11/03/2015 11:31 | Лента новостей
Рост числа случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня зафиксирован на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил 2-го ноября и в ночь на 3-е ноября, сообщает пресс-служба министерства обороны НКР.
За указанный период было зафиксировано порядка 110 случаев нарушения ВС Азербайджана режима перемирия, в ходе которых по позициям Армии обороны НКР было произведено более 1800 выстрелов из стрелкового оружия разных калибров и выпущено 18 снарядов из 60-миллиметрового миномета и 6 снарядов из гранатомета типа РПГ-7.
“Передовые подразделения Армии обороны НКР владеют обстановкой на передовой и продолжают уверенно нести боевое дежурство”, - говорится в сообщении.