Մոսկվա-Երևան ուղևորատար ավտոբուսի վթարի հետևանքով զոհվածների աճյունները կտեղափոխվեն Հայաստան 11/03/2015 20:21 | Արտակարգ պատահարներ
Ռուսաստանի Դաշնության Տուլայի տարածաշրջանի Ուզլովսկի քաղաքի մոտ Մոսկվա-Երևան ուղղությամբ ուղևորատար ավտոբուսի վթարի կապակցությամբ ՀՀ նախագահի հանձնարարությամբ ՀՀ վարչապետի որոշմամբ ստեղծված հանձնաժողովը, որը գլխավորում է ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանը, այսօր գումարեց ևս մեկ նիստ։
Ինչպես հայտնում են ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարությունից, ՀՀ ոստիկանության և ՀՀ առողջապահության նախարարության պաշտոնյաները ներկայացրին վթարի հետևանքով զոհված և վիրավորված քաղաքացիների մասին վերջին տեղեկությունները։
Պաշտոնական տվյալների համաձայն՝ վթարի հետևանքով զոհվել է 8 ուղևոր.
Հակոբյան Գառնիկ Գուրգենի (ծնվ. 1961թ.),
Բադալյան Հրաչ Արտավազդի (ծնվ. 1981թ.),
Մանուկյան Գագիկ Արմենի (ծնվ. 1961թ.),
Ստեփանյան Վարուժ Ստեփանի (ծնվ. 1954թ.),
Նալբանդյան Սպարտակ Ցոլակի (ծնվ. 1947թ.),
Ալիխանյան Հակոբ Լյուդվիգի (ծնվ. 1960թ.),
Հովհաննիսյան Հայկ Ժորայի,
Հովհաննիսյան Արտաշես Ավետիքի (ծնվ. 1980թ.):
Հիվանդանոցային բուժում է ստանում վթարից տուժած 33 մարդ. նրանցից 11-ը վերակենդանացման բաժանմունքում է:
Այսօր վթարի վայր կմեկնեն ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանը և ՀՀ առողջապահության նախարար Արմեն Մուրադյանը: Պաշտոնյաները տեղում ռուս գործընկերների հետ կհամակարգեն զոհված ուղևորների աճյունները Հայաստան տեղափոխելու, տուժած քաղաքացիներին և նրանց ընտանիքներին անհրաժեշտ օգնություն ցուցաբերելու աշխատանքները:
ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարությունը ևս մեկ անգամ իր ցավակցությունն ու զորակցությունն է հայտնում զոհվածների հարազատներին, իսկ վիրավորներին ցանկանում շուտափույթ ապաքինում:
Նախարարությունը միաժամանակ տեղեկացնում է, որ վթարի առնչությամբ ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարությունում բացվել է թեժ գիծ՝ 59-01-02, 59-01- 04, 59-01-05 հեռախոսահամարներով և transport@ mtc.am էլեկտրոնային հասցեով։

Установлена личность восьмого погибшего в ДТП с армянским автобусом под Тулой 11/03/2015   20:55  |  Чрезвычайное просшествие
Министерство транспорта и связи Армении сообщило имена 8 погибших в трагическом ДТП с участием автобуса “Москва-Ереван” в Тульской области.
Акопян Гарник Гургенович (1961 г.р.);
Бадалян Грач Артаваздович (1981 г.р.);
Манукян Гагик Арменович (1961 г.р.);
Степанян Варуж Степанович (1954 г.р.);
Налбандян Спартак Цолакович (1947 г.р.);
Алиханян Акоп Людвигович (1960 г.р.);
Ованнисян Айк Жораевич (1970 г.р.);
Ованнисян Арташес Аветикович (1980 г.р.).
33 человека госпитализированы в больницы, 11 из них в реанимации.
Министр транспорта и связи Гагик Бегларян и глава Минздрава Армении Армен Мурадян сегодня отправятся на место происшествия для координации совместных с российскими коллегами работ по транспортировке тел погибших в Армению и оказанию необходимой помощи пострадавшим и их семьям.
В связи с трагической аварией создана комиссия, которую возглавил Гагик Бегларян.
Министерство транспорта и связи еще раз выражает соболезнования и поддержку родным погибших, а пострадавшим – скорейшего выздоровления.
Ведомство также информирует, что в Минтрансе Армении открыта горячая линия. Обращаться за информацией можно по номерам: 01-02, 59-01- 04, 59-01-05 или по электронной почте transport@ mtc.am.
18:30 03/11/2015  |  Актуальная темаУстановлены личности семерых из 8 погибших в автокатастрофе под Тулой
18:01 03/11/2015  |  Лента новостей Овик Абраамян выразил соболезнования в связи с ДТП с участием армянского автобуса под Тулой
16:02 03/11/2015  |  Лента новостейПрезидент Армении выразил соболезнования семьям погибших в ДТП под Тулой
15:23 03/11/2015  |  Чрезвычайное просшествиеУМВД РФ обнародовало предварительный список погибших и пострадавших в ДТП в Тульской области
15:02 03/11/2015  |  Чрезвычайное просшествиеСК начал доследственную проверку по факту ДТП с автобусом “Москва- Ереван” под Тулой
14:52 03/11/2015  |  Чрезвычайное просшествие Полицейские устанавливают обстоятельства ДТП под Тулой, в результате которого погибли 8 граждан Армении
12:58 03/11/2015  |  Чрезвычайное просшествиеЧисло погибших в ДТП под Тулой увеличилось до 8 человек