«Ոսկու աշխարհ»-ի անհետ կորած աշխատակցուհուն 2,5 ամիս անց գտել են ողջ եւ առողջ. News.am 11/02/2015   22:40  |  Քրեական խրոնիկոն
NEWS.am-ը հայտնում է, որ «Ոսկու աշխարհ» առեւտրի կենտրոնի աշխատակից Նելլի Հարությունյանին, որն անհետացել էր այս տարվա օգոստոսին, հայտնաբերել են ողջ եւ առողջ։
Կայքի աղբյուրների փոխանցմամբ, նրան հայտնաբերել են այսօր՝ նոյեմբերի 2-ին, Երեւանում։
Նելլի Հարությունյանն այս պահին գտնվում է ոստիկանության Կենտրոնականի բաժնում, որտեղ պարզում են նրա անհետացման հանգամանքները։ Ոստիկանությունից NEWS.am-ի տեղեկությունը չեն հերքել։
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 21-ին հաղորդում է ստացվել, որ Նելլի Հարությունյանը նույն օրը՝ ժամը 17:00-ի սահմաններում, դուրս է եկել Երեւան քաղաքի Խորենացի 24 հասցեում գործող «Վաղարշ եւ որդիներ կոնցեռն» ՍՊ ընկերության ոսկու տոնավաճառից, որից հետո նրանից որեւէ տեղեկություն չկա:
Սեպտեմբերի 1-ին քրգործ էր հարուցվել Քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի հատկանիշներով, այն է՝ ինքնասպանության հասցնելը, իսկ սեպտեմբերի 12-ին քրգործը որակվել էր սպանության հոդվածով։

Без вести пропавшая сотрудница ереванского торгового центра «Мир золота» нашлась - News.am 11/03/2015 09:34 | Криминальная хроника
Пропавшая два с лишним месяца назад сотрудница торгового центра «Мир золота» Нелли Арутюнян обнаружена живой и здоровой, сообщает Новости Армении - NEWS.am. По информации СМИ, женщина была обнаружена днем 2 ноября.
В настоящее время Нелли Арутюнян находится в центральном отделе полиции, где выясняют обстоятельства ее исчезновения. В полиции эти сведения не опровергли.
Напомним, сыновья” Н. Арутюнян в 17:00 покинула свое рабочее место и с тех пор о ней нет никаких сведений.
По данному факту 1 сентября было возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 110(Доведение до самоубийства)УК РА, которое 12 сентября было переквалифицировано на статью "убийство".