Ավելի քան 8000 կրակոց՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ 10/31/2015   13:39  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, հոկտեմբերի 25-ից 31-ը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 400 անգամ:
Տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 մմ ականանետից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 8000 կրակոց: Այդ մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը պահպանում են լիակատար  վերահսկողություն  առաջնագծում  և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:
10:42 30/10/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՊաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերը, անհրաժեշտության դեպքում, դիմում են պատասխան գործողությունների
10:43 29/10/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 70 անգամ

За минувшую неделю ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня порядка 400 раз - Минобороны НКР 10/31/2015 14:00 | Актуальная тема
По оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, в период с 25-го сентября по 31-е октября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано порядка 400 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
За это время из стрелкового оружия разных калибров, а также 60-миллиметровых минометов по позициям АО НКР было произведено более 8000 выстрелов.
“Передовые подразделения АО НКР сохраняют полный контроль над ситуацией на передовой и продолжают уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу”, - говорится в сообщении.