Էրդողանի նստավայր սև փետրավոր զգեստով եկած տրանսսեքսուալը սոցցանցերում քննարկման առիթ է դարձել 10/30/2015   17:08  |  Միջազգային լրահոս
Ermenihaber.am-ը գրում է, որ Թուրքիայի նախագահական նստավայրում հանրապետության օրվա կապակցությամբ նախօրեին անցկացված ընդունելությանը մասնակցած արվեստի ներկայացուցիչների շարքում է եղել նաև սեռափոխված երգչուհի Բյուլենթ Էրսոյը:
Ըստ թուրքական «Posta» պարբերականի` սկանդալային երգչուհու` ընդունելության ընթացքում կրած հագուստը սոցցանցերում քննարկման առիթ է դարձել: Հագուստի հարցում իր «յուրահատուկ» ճաշակով հայտնի երգիչուհին այս անգամ բոլորին ապշեցրել ու վախեցրել է սև փետրավոր զգեստով:
Նշենք, որ 63-ամյա երգչուհին Թուրքիայում հայտնի է հատկապես Օսմանյան դասական երգերի իր կատարմամբ: Երկրպագուների կողմից «Դիվա»  անունը ստացած երգչուհին իր կարիերան սկսել է որպես տղամարդ երգիչ:
Սակայն ավելի ուշ 1981 թվականին նա վիրահատվել ու փոխել է սեռը: Չնայած սեռափոխությանը` նա պահպանել է իր Բյուլենթ անունը, որ արական անձնանուն է:
12:20 20/10/2015  |  Միջազգային լրահոսԴեմիրթաշ. Թուրքիայի բնակչության 2/3-ը վախենում է նախագահ Էրդողանից
17:32 14/10/2015  |  Միջազգային լրահոսՖինլանդացի լրագրողի հարցը Էրդողանին. «Դուք դիկտատո՞ր եք»
12:25 14/10/2015  |  Միջազգային լրահոսTimes-ը Էրդողանին համեմատել է Շեքսպիրի Լիր արքայի հետ
13:45 07/10/2015  |  Միջազգային լրահոսԷրդողանի՝ Բրյուսել կատարած այցի ժամանակ Բելգիայի և Թուրքիայի հատուկ ծառայունների աշխատակիցների միջև ծեծկռտուք է տեղի ունեցել
09:37 07/10/2015  |  Միջազգային լրահոսՍկանդալային գրառում սոցցանցում. «Էրդողանը գումարներն արդեն հանել է Թուրքիայից ու պատրաստվում է փախչել»
11:21 19/09/2015  |  Միջազգային լրահոսԷրդողանը կմեկնի Մոսկվա՝ հանդիպելու Պուտինին
16:06 10/09/2015  |  Միջազգային լրահոսԱզգայնական կուսակցությունը հայց կներկայացնի դատախազություն` ընդդեմ Էրդողանի
14:48 28/08/2015  |  Միջազգային լրահոսEconomist-ը Էրդողանին «խումարբազ» է անվանել
15:49 14/08/2015  |  Միջազգային լրահոսԷրդողանը հանդիպել է« Համաս» շարժման բյուրոյի նախագահի հետ
18:04 02/08/2014  |  Միջազգային լրահոսՔըլըչդարօղլուն բացատրություն է պահանջել, թե ինչու է Էրդողանի թոռն ԱՄՆ քաղաքացի

В соцсетях развернулась бурная дискуссия вокруг турецкой певицы-транссексуалки, явившейся на прием в резиденцию Эрдогана в черном платье из перьев 10/30/2015 17:39 | Международные новости
Среди представителей искусства, присутствовавших на приеме в резиденции президента Эрдогана по случаю дня республики, была также турецкая певица-транссексуалка Бюлент Эрсой, пишет Ermenihaber.am
Как передает турецкое издание«Posta», наряд, в котором скандальная певица пришла на прием, стал предметом бурной дискуссии в соцсетях. Известная своим экстравагантным вкусом, певица на сей раз шокировала черным платьем из перьев.
63-летняя певица известна в Турции как исполнительница традиционных османских песен. Бюлент Эрсой дебютировала на сцене как мужчина. Однако в 1981 году она сделала операцию по смене пола. Несмотря на это, она сохранила свое мужское имя.