Ամուսինների վրաերթի դեպքով քրեական գործ հարուցվեց. մանրամասնում է Քննչական կոմիտեն 10/30/2015   16:03  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ամուսիններին վրաերթի ենթարկելու դեպքի առթիվ, որն անզգուշությամբ առաջացրել է մարդու մահ:
Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայության տեղեկացմամբ՝ նախնական տվյալներով՝ 2015թ. հոկտեմբերի 25-ին՝ ժամը 19:10-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Վարդանանց փողոցում՝ թիվ 69/5 հասցեի դիմաց, Հ.Գևորգյանի վարած «Օպել» մակնիշի ավտոմեքենան վրաերթի է ենթարկել հետիոտներ Գայանե Մադաթյանին և Մհեր Մկրտումյանին, որի հետևանքով վերջիններս ստացել են մարմնական վնասվածքներ և տեղափոխվել «Թիվ 1 համալսարանական» բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման բաժանմունք:
2015թ. հոկտեմբերի 29-ին՝ ժամը 16:55-ին, Մհեր Մկրտումյանը, գիտակցության չգալով, մահացել է:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում 2015թ. հոկտեմբերի 29-ին  հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 2-րդ մասով:
Դեռևս նյութերի նախապատրաստման ընթացում նշանակվել են դատաբժշկական փորձաքննություններ, ստուգվել է վարորդի սթափությունը  և պարզվել է, որ նա դեպքի պահին եղել է սթափ:
Կատարվում է նախաքննություն, ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցառումներ՝ վրաերթի հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։

СК Армении завел уголовное дело по факту наезда “Опеля” на семейную пару 10/30/2015 16:52 | Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту наезда “Опеля” на семейную пару в Ереване, в результате которого один из супругов скончался, сообщается на сайте Следственного комитета Армении.
Дело заведено следственным управлением СК по городу Ереван по части 2 статьи 242(Нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть человека) Уголовного кодекса РА.
По предварительным данным, ДТП произошло 25-го октября 2015 года, примерно в 19:10 напротив объекта, расположенного по адресу 69/5 на улице Вардананца в Ереване.
Автомобиль марки “Опель”, которым управлял Г. Геворгян, совершил наезд на пешеходов Гаяне Мадатян и Мгера Мкртумяна, в результате чего последние получили телесные повреждения и были госпитализированы в реанимационное отделение Университетской клинической больницы №1.
29-го октября 2015 года, в 6:55 Мгер Мкртумян, не приходя в сознание, скончался.
“Еще на стадии подготовки материалов были назначены судебно-медицинские экспертизы, проведена проверка водителя на состояние алкогольного опьянения, по результатам которой выяснилось, что на момент происшествия он был трезв. Проводится предварительное расследование, предпринимаются необходимые мероприятия, направленные на установление обстоятельств наезда”, - говорится в сообщении.