Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Տաջիկստան 10/29/2015   12:23  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունն այսօր աշխատանքային այցով կմեկնի Տաջիկստան՝ մայրաքաղաք Դուշանբեում մասնակցելու Անկախ պետությունների համագործակցության (ԱՊՀ) մասնակից պետությունների կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի հերթական նիստին:
Ինչպես հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը, օրակարգում ներառված են 30-ից ավելի հարցեր, որոնց հիմնական մասը վերաբերում են առևտրատնտեսական համագործակցության զարգացմանն ու խորացմանը, ֆինանսական, սոցիալական, իրավական և հումանիտար ոլորտներում փոխգործակցության ամրապնդմանը:
Նախատեսվում է հաստատել 2016 թվականի ընթացքում ԱՊՀ-ի 25-ամյակին նվիրված միջոցառումների իրականացման ծրագիրը, փոփոխություններ կկատարվեն նաև ԱՊՀ շրջանակում ավելի վաղ ընդունված միջազգային մի շարք պայմանագրերում՝ դրանց արդիականացման նպատակով:

Премьер-министр Армении отправится с рабочим визитом в Таджикистан 10/29/2015   12:47  |  Лента новостей
Делегация во главе с премьер-министром Армении Овиком Абраамяном отправится в четверг в Таджикистан для участия в очередном заседании глав правительств государств-участников СНГ, которое пройдет 30-го октября в Душанбе.
Как сообщает пресс-служба правительства Армении, на повестке – свыше 30 вопросов, основная часть которых касается развития и углубления торгово-экономического сотрудничества и укрепления взаимодействия в финансовой, социальной, правовой и гуманитарной сферах.
На заседании планируется утвердить программу мероприятий, приуроченных к 25-летию СНГ. Кроме того, будут внесены изменения в ряд ранее принятых в рамках Содружества международных соглашения с целью их актуализации.