Վաղը շրջանների զգալի մասում սպասվում են տեղումներ 10/29/2015 15:13 | ԼՐԱՀՈՍ
Օդերևութաբանների կանխատեսումների համաձայն՝ հոկտեմբերի 30-ին շրջանների զգալի մասում, 31-ին, նոյեմբերի 1-ին արևելյան շրջաններում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ, 30-ին լեռնային շրջաններում, 31-ին, նոյեմբերի 1-ին Լոռիում, Տավուշում և Սյունիքի նախալեռներում` ձնախառն անձրևի տեսքով, 2-3-ին սպասվում է առավելապես առանց տեղումների եղանակ:
Օդի ջերմաստիճանը գիշերն աստիճանաբար կնվազի 6-8, արևելյան շրջաններում` 8-10 աստիճանով, ցերեկը՝ հոկտեմբերի 30-ից նոյեմբերի 1-ը, կնվազի 1-3 աստիճանով, 2-ից 3-ի ցերեկը կբարձրանա 5-7 աստիճանով:
Երևանում հոկտեմբերի 30-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև, 31-ին, նոյեմբերի 1-3-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Дожди ожидаются завтра в большинстве регионов Армении 10/29/2015   15:45  |  Лента новостей
Осадки ожидаются временами 30-го октября в большинстве регионов Армении, а также 31-го октября и 1-го ноября – на востоке республики, сообщает Армгидромет.
В Лорийской, Тавушской областях и долинах Сюника в указанный период прогнозируется снег с дождем. 2-3 ноября в республике установится погода преимущественно без осадков.
Температура воздуха понизится на 6-8 градусов и на 8-10 градусов – на востоке республики. К 3-му ноября синоптики прогнозируют потепление на 5-7 градусов.
30-го октября в Ереване временами пройдут дожди. 31-го октября, а также 1-2 ноября в столице установится погода без осадков.
15:07 28/10/2015  |  Лента новостейПасмурная и дождливая погода продержится в Армении до конца октября