Ոստիկանությունում կգործի օպերատիվ շտաբ՝ հանրաքվեի նախապատրաստման և անցկացման ընթացքում 10/28/2015 11:33 | ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
ՀՀ ոստիկանությունում ստեղծվել է օպերատիվ շտաբ, որը գործելու է ՀՀ Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեի նախապատրաստման և անցկացման ընթացքում: Այս մասին հայտնում է ոստիկանության լրատվական ծառայությունը:
Շտաբի ղեկավար է նշանակվել ՀՀ ոստիկանության պետի առաջին տեղակալ Հունան Պողոսյանը, տեղակալ՝ ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ Վարդան Եղիազարյանը:
Օպերատիվ շտաբի անդամների կազմում են ՀՀ ոստիկանության զորքերի հրամանատար, ոստիկանության պետի տեղակալ Լևոն Երանոսյանը, ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալներ Գագիկ Համբարձումյանը, Անուբաղ Համբարյանը, Սամվել Հովհաննիսյանը, ոստիկանության շտաբի պետը, կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի և քրեական հետախուզության գլխավոր վարչությունների պետերը:
ՀՀ Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեի նախապատրաստման և անցկացման ընթացքում ՀՀ ոստիկանության գործառույթներին առնչվող հարցերով քաղաքացիները կարող են զանգահարել ԹԵԺ ԳԾԻ հեռախոսահամարներով՝ 010-54-69-12, 010-54-69-14:

Полиция Армении создала оперативный штаб на период подготовки и проведения референдума по реформе Конституции 10/28/2015   11:55  |  Информационная платформа
Полиция Армении создала оперативный штаб, который будет действовать в период подготовки и проведения референдума по реформе Конституции. Об этом сообщает пресс-служба ведомства.
Штаб возглавил первый заместитель начальника полиции Армении Унан Погосян, а его заместителем - замглавы полиции Армении Вардан Егиазарян.
В состав оперативного штаба вошли командующий войсками полиции Армении, заместитель начальника полиции Левон Ераносян, заместители главы полиции Гагик Амбарцумян, Анубах Гамбарян, Самвел Ованнисян, начальник штаба полиции, главы главных управлений по борьбе с организованной преступностью и уголовного розыска.
По относящимся к компетенции полиции вопросам в ходе подготовки и проведения референдума по изменениям в Конституцию граждане могут звонить на телефоны “горячей линии” по номерам: 010-54-69-12, 010-54-69-14.