«Մետաքսի» մոտ զինված միջադեպի գործով կա երկու մեղադրյալ 10/28/2015   19:07  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
4 անձի  հրազենային վնասվածքներ պատճառած,   Էրեբունի վարչական շրջանում հնչած կրակոցների դեպքի գործով կա երկու մեղադրյալ, որոնք հետախուզվում են:
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով, նրանք եղբայրներ են:
Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը ավելի վաղ տեղեկացրել էր, որ հոկտեմբերի 25-ին՝ ժամը 23։40-ին, «Էրեբունի» Բ/Կ-ից հաղորդում է ստացվել, որ «որովայնի խոռոչի թափանցող հրազենային վնասվածք, ներքին արյունահոսություն» ախտորոշմամբ իրենց մոտ բուժօգնության է դիմել 1988թ. ծնված Վահագ Գևորգյանը, ով հայտարարել է, որ հրազենային վնասվածք է ստացել «Մետաքսի» մոտ:
Հոկտեմբերի 26-ի գիշերը 3 ահազանգ է ստացվել թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոցից, որ հրազենային վնասվածքով իրենց մոտ բուժօգնության են տեղափոխվել 1988թ. ծնված Վլադիմիր Գևորգյանը, Արման Ավագյանը, 1984թ. ծնված  Արման Սրապիոնյանը։
Վլ. Գևորգյանի մոտ ախտորոշվել է «Հրազենային կրակոց՝ փափուկ հյուսվածքների վնասումով աջ ազդրի շրջանում»,  Ա.Ավագյանի մոտ՝ «Հրազենային կրակոց՝ աջ ազդրի նստաներվի վնասումով»,  Ա.Սրապիոնյանի մոտ՝ «ձախ ոտնաթաթի հրազենային վնասվածք»։ Ըստ հայտարարությունների՝ նշված անձինք վնասվածքներն ստացել են «Մետաքսի» մոտ:
Դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել է 9 մմ տրամաչափի 5 հատ պարկուճ, 7.62 տրամաչափի 1 փամփուշտ, 3 պարկուճ, գնդակների բազմաթիվ մասնիկներ, արյան հետքեր, վերցվել են փորձանմուշներ։
Հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 6-րդ, 7-րդ կետերի՝ մի խումբ անձանց կամ կազմակերպված խմբի կողմից շատերի կյանքի համար վտանգավոր եղանակով երկու կամ ավելի անձանց սպանության փորձ, և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի՝  ապօրինի կերպով զենք ձեռք բերելը, պահելը, կրելը,  հատկանիշներով։
09:50 28/10/2015  |  ՄամուլՄետաքսի կրակոցների «գործի մեջ ոստիկան կա». «Ժողովուրդ»
16:38 27/10/2015  |  Քրեական խրոնիկոն«Մետաքս»-ի մոտ կրակոցներից տուժած 27-ամյա Վահագի վիճակը դեռևս կայուն ծանր է
09:29 27/10/2015  |  ՄամուլՆախօրեի կրակոցների հարցի լուծմանը «խառնվել են» թաղային և քրեական հեղինակություններ. ի՞նչ կապ ունի Գագիկ Բեգլարյանը հնչած կրակոցների հետ. «Ժամանակ»
18:20 26/10/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԵրևանում կրակոցների հետևանքով տուժածներից 3-ը հարցաքննվել են
15:31 26/10/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՔննչական կոմիտեն մանրամասներ է ներկայացնում՝ «Մետաքս»-ի մոտ հնչած կրակոցների դեպքից
14:57 26/10/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՆախօրեին Երևանում հնչած կրակոցներից տուժածներից մեկի վիճակը կայուն ծանր է

В деле о стрельбе близ ереванского квартала “Метакс” появились обвиняемые 10/28/2015   19:40  |  Актуальная тема
В деле о стрельбе в ереванском районе Эребуни, в результате которого пострадали четыре человека, появились двое обвиняемых, которые разыскиваются.
По сведениям “ФактИнфо”, обвиняемые приходятся друг другу братьями.
Ранее Следственный комитет Армении сообщил, что 25-го октября, в 23։40 из медцентра Эребуни поступил сигнал о том, что к ним обратился за медпомощью Вааг Геворкян(1988 г.р.), у которого диагностировали“проникающее огнестрельное ранение брюшной полости, внутреннее кровотечение. Геворкян сообщил, что получил огнестрельное ранение близ “Метакса”.
В ночь на 26-е октября из Университетской клинической больницы №1 было получено три сообщения о том, что к ним с огнестрельными ранениями доставлены Владимир Геворкян(1988 г.р.), Арман Авагян(1988 г.р.) и Арман Срапионян(1988 г.р.).
У Вл. Геворкяна диагностировали “огнестрельное ранение с повреждением мягких тканей правого бедра” , А. Авагяна - “огнестрельное ранение с повреждением седалищного нерва, а у А. Срапионяна – “огнестрельное ранение левой стопы. Согласно заявлениям, указанные лица получили ранения близ “Метакса”.
“При осмотре места происшествия были обнаружены 5 гильз калибра 9 мм, один патрон калибра 7.62мм, 3 гильзы, многочисленные осколки пуль, следы крови, взяты образцы на анализ.
Возбуждено уголовное дело по пунктам 1, 6, 7 части 2 статьи 34-104((Покушение на убийство двух или более лиц, совершенное группой лиц или организованной группой способом, опасным для жизни многих людей) и ч. 1 ст. 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) Уголовного кодекса РА.