ՀՀ Ոստիկանությունը հրապարակել է ՀՀ Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեին մասնակցելու իրավունք ունեցող քաղաքացիների նախնական ցուցակները 10/27/2015 11:27 | Սահմանադրական բարեփոխումներ
Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգրքով սահմանված կարգով և ժամկետում հրապարակվել են ՀՀ Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեին մասնակցելու իրավունք ունեցող անձանց ցուցակները: Այս մասին տեղեկանում ենք Ոստիկանության պաշտոնական կայքից:
Ցուցակները փակցված են հանրաքվեի տեղամասերում: Դրանք տեղադրված են նաև ՀՀ ոստիկանության պաշտոնական կայքում՝ ներբեռնելու հնարավորությամբ www.police.am/Hanraqve
Հանրաքվեին մասնակցելու իրավունք ունեցող քաղաքացիների ցուցակներին ծանոթանալու ժամանակ անճշտություններ հայտնաբերելիս (այդ թվում` դիմողի անձին չվերաբերող) մինչև 01.12.2015 թ. դրանք վերացնելու համար կարող եք դիմել լիազոր մարմնին՝ տարածքային անձնագրային ծառայություն կամ ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչություն:
Լիազոր մարմինը դիմումն ստանալուց հետո 5 օրվա ընթացքում, սակայն ոչ ուշ քան մինչև 02.12.2015 թ. բավարար հիմքերի առկայության դեպքում ընտրողների ցուցակում կկատարի անհրաժեշտ փոփոխություններ կամ ուղղումներ՝ այդ մասին գրավոր տեղեկացնելով դիմողին:
ՀՀ Ոստիկանությունը տեղեկացնում է նաև՝
Ընտրացուցակների ճշգրտման, անճշտությունների վերաբերյալ հաղորդումներ ընդունելու նպատակով 2015 թվականի հոկտեմբերի 27-ից ՀՀ ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչությունում գործում է Թեժ գիծ ծառայություն` 010-37-02-36 հեռախոսահամարով:

Полиция Армении обнародовала предварительный список граждан, имеющих право участвовать в референдуме по реформе Конституции 10/27/2015   11:54  |  Конституционные реформы
Полиция Армении обнародовала предварительный список граждан, имеющих право на участие в референдуме по реформе Конституции, сообщается на сайте ведомства.
Списки вывешены на участках референдума, а также размещены на официальном сайте полиции Армении www.police.am с возможностью загрузки www.police.am/Hanraqve.
В случае обнаружения неточностей при ознакомлении со списками участников референдума(в том числе не касающихся личности заявителя) для их устранения до 01.12.2015г. можно обратиться  к полномочным органам, в частности в территориальную паспортную службу или паспортно-визовое управление ведомства.
“Полномочный орган после получения обращения в течение 5 дней, но не позднее 2 декабря 2015 года при наличии достаточных оснований внесет необходимые изменения или поправки в список участников референдума, письменно уведомив об этом заявителя”, - говорится в сообщении.
Полиция также информирует, что для уточнения списков и приема сообщений по поводу неточностей в них с 27-го октября с.г. в паспортно-визовом управлении ведомства действует телефон “горячей линии”: 010-37-02-36.