Հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 120 անգամ 10/26/2015 10:04 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հանգստյան օրերին ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 120 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /11 արկ/ և 82 /5 արկ/ միլիմետրանոց ականանետերից ու ՌՊԳ-7 /2 արկ/ տիպի նռնականետից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2000 կրակոց: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

В выходные Азербайджан нарушил режим прекращения огня порядка 120 раз – Минобороны НКР 10/26/2015 10:15 | Актуальная тема
Азербайджанская сторона в выходные нарушила режим прекращения огня на линии соприкосновения с Нагорно-Карабахской Республикой порядка 120 раз, сообщает министерство обороны НКР.
По данным оборонного ведомства, за указанный период противник произвел по позициям Армии обороны НКР более 2000 выстрелов из стрелкового оружия разных калибров, а также выпустил 11 снарядов из 60-мм, 5 снарядов из 82-мм минометов и 2 снаряда из гранатомета типа РПГ-7.
“Передовые подразделения Армии обороны НКР продолжают удерживать полный контроль над ситуацией на передовой и уверенно справляться с поставленной перед ними боевой задачей”, - говорится в сообщении.