ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները կայցելեն ԼՂՀ 10/26/2015   11:33  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովը (Ռուսաստան), Պիեռ Անդրիոն (Ֆրանսիա) և Ջեյմս Ուորլիքը (ԱՄՆ), ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպշիկի ուղեկցությամբ, տարածաշրջանային այցի շրջանակներում հոկտեմբերի 26-ին ժամանելու են Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն՝ հանդիպելու երկրի ղեկավարության հետ:  Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ ԱԳՆ պաշտոնական կայքից:
Հոկտեմբերի 27-ին համանախագահները մասնակցելու են Մարտակերտ-Թարթառ ճանապարհահատվածում ԵԱՀԿ առաքելության կողմից իրականացվելիք ԼՂՀ և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի դիտարկմանը:
Դիտարկման ժամանակ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչն անցնելու են ադրբեջանական տարածք՝ ԼՂՀ կողմից:
ԼՂՀ իշխանությունները պատրաստակամություն են հայտնել աջակցել դիտարկման անցկացմանը և ապահովել դիտարկման մասնակիցների անվտանգությունը:

Сопредседатели МГ ОБСЕ посетят Нагорно-Карабахскую Республику 10/26/2015   11:45  |  Актуальная тема
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ посетят 26 октября Нагорно-Карабахскую Республику и встретятся с руководством страны, сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства НКР.
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ Игорь Попов (Россия), Пьер Андрие (Франция) и Джеймс Уорлик (США) в сопровождении Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ посла Анджея Каспшика прибудут в НКР в рамках регионального визита.
Сообщается, что сопредседатели примут участие в мониторинге линии соприкосновения вооруженных сил НКР и Азербайджана, который будет осуществлен миссией ОБСЕ 27 октября на участке дороги Мартакерт-Тартар.
Во время мониторинга сопредседатели Минской группы ОБСЕ и Личный представитель Действующего председателя ОБСЕ перейдут со стороны НКР на территорию Азербайджана.
“Власти НКР выразили готовность содействовать проведению мониторинга и обеспечить безопасность участников мониторинга”, - говорится в сообщении.
16:34 20/02/2015  |  Актуальная темаПлановый мониторинг миссии ОБСЕ на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения прошел без инцидентов