Երևանում կրակոցների հետևանքով տուժածներից 3-ը հարցաքննվել են 10/26/2015   18:20  |  Քրեական խրոնիկոն
«Մետաքս»-ի մոտ հնչած կրակոցների գործով նախաքննական մարմինը ակտիվ  գործողություններ է կատարում՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձանց ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ։
«Փաստինֆո»-ի թղթակիցը Քննչական կոմիտեից տեղեկացավ, որ հրազենային վնասվածքներ ստացած 4 անձինք տուժող են ճանաչվել, նրանցից 3-ն արդեն հարցաքննվել են, իսկ մեկը, ում վիճակը գնահատվում է կայուն  ծանր, առողջական վիճակով պայմանավորված  դեռև չի հարցաքննվել:
Մեր տեղեկություններով՝ դեպքի վայրում «աշխատել» է մի քանի հրազեն:
Նշենք, որ դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել է 9 մմ տրամաչափի 5 հատ պարկուճ, 7.62մմ տրամաչափի 1 փամփուշտ, 3 պարկուճ, գնդակների բազմաթիվ մասնիկներ:
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, նախօրեին Երևանում կրակոցներ են հնչել, որի հետևանքով 4 անձ հրազենային վիրավորում են ստացել և տեղափոխվել հիվանդանոց:
Փաստով հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասով՝ սպանության փորձ, և 235-րդ հոդվածով` ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը:

Следствие допросило троих из четырех пострадавших в результате стрельбы близ ереванского квартала “Метакс” 10/26/2015   18:52  |  Криминальная хроника
Следствие проводит активные мероприятия по установлению всех обстоятельств по факту вчерашнего инцидента со стрельбой близ ереванского квартала“Метакс” и личностей предполагаемых преступников.
Как сообщили “ФактИнфо” в Следственном комитете Армении, четверо пострадавших признаны потерпевшими, трое из них уже допрошены. Допрос еще одного тяжелого раненого отложен по состоянию здоровья.
По сведениям агентства, в ходе инцидента в ход были пущены несколько оружий.
Отметим, что при осмотре места происшествия были обнаружены 5 гильз калибра 9 мм., один патрон калибра 7.62мм., 3 гильзы, и многочисленные осколки пуль.
Как уже ранее сообщало “ФактИнфо”, в воскресенье в одном из районов армянской столицы произошла стрельба, в результате которой четыре человека с огнестрельными ранениями были госпитализированы в больницу.
По данному факту возбуждено уголовное дело по пунктам 1, 6, 7 части 2 статьи 34-104(Покушение на убийство) и ч. 1 ст. 235 (Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств)Уголовного кодекса РА.