Նախագահը ներկա է գտնվել «Երևան շոու-2015» ոսկերչական միջազգային ցուցահանդեսի բացմանը 10/24/2015   13:51  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը և տիկին Ռիտա Սարգսյանն այսօր «Մերիդիան» ցուցահանդեսային կենտրոնում ներկա են գտնվել հոկտեմբերի 24-26-ը անցկացվող «Երևան շոու-2015» ոսկերչական միջազգային ցուցահանդեսի բացմանը: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
«Հայ ոսկերիչների համաշխարհային միության» (AJA) կողմից արդեն հինգերորդ անգամ կազմակերպվող ցուցահանդեսին մասնակցում են աշխարհի տարբեր երկրներից հայտնի ոսկերչական ընկերություններ, փորձագետներ:
Հանրապետության Նախագահը շրջել է ցուցահանդեսի տաղավարներով, դիտել հայրենական և արտերկրյա ընկերությունների ներկայացրած ոսկերչական իրերը, ոսկերչական արտադրության սարքավորումները, ծանոթացել այդ ընկերությունների գործունեությանն ու հետագա ծրագրերին։

Президент Армении присутствовал на открытии международной ювелирной выставки “Ереван шоу – 2015” 10/24/2015 15:26 | Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян с супругой Ритой Саргсян присутствовал на открытии международной ювелирной выставки “Ереван шоу – 2015”, которая пройдет с 24-го по 26-е октября.
В выставке, которая в пятый раз организована “Всемирной ассоциацией армянских ювелиров” (AJA), участвуют известные ювелирные компании из разных стран, эксперты.
Президент Армении прошелся по павильонам выставки, посмотрел изделия местных и зарубежных компаний, ювелирное оборудование, ознакомился с деятельностью этих предприятий, а также с их дальнейшими планами.